Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

DPP pokřtil historickou tramvaj Tatra K2, v neděli vyjede v Praze do provozu s cestujícími jako vůbec první vůz této řady

Dopravní podnik hl. m. Prahy ve čtvrtek ve vozovně Střešovice pokřtil svoji první tramvaj Tatra K2, která symbolicky dostala evidenční číslo 7000. Rozšířil tím svůj vozový park historických tramvají, které nasazuje na speciální linky č. 23, 41 a 42.

Zobrazit více ...
Stížností na služby DPMB stále ubývá, jen čtvrtina z nich je oprávněná

Dopravní podnik města Brna za loňský rok eviduje celkem 413 stížností cestujících na své služby. Jedná se o nejnižší číslo za dobu, kdy připomínky eviduje. Pouhá čtvrtina stížností je po jejich prověření oprávněná.

Zobrazit více ...
BUS SALON na Stream.cz

Vašek mezi kapitány na brněnské přehradě

Zobrazit více ...
Dopravní podnik Karlovy Vary patří mezi nejžádanější zaměstnavatele v regionu

Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) se umístil v anketě O nejžádanějšího zaměstnavatele regionu mezi studenty středních a vysokých škol v Karlovarském kraji na 3. místě.

Zobrazit více ...
V Jihlavě od 1. února novými linkami a po nových trolejích

Při stavbě nové dráhy v Jihlavě bylo potřeba 24 kilometrů drátů nebo 290 sloupů trakčního vedení. Výjimečná je tím, že se v Česku po více než dvaceti letech podařilo postavit tak dlouhé zcela nové troleje.

Zobrazit více ...
Dopravní podniky se opět zapojily do kampaně Suchej únor

Stejně jako v minulých letech podpoří akci Suchej únor i Sdružení dopravních podniků ČR a několik dopravních podniků. Jejich prostřednictvím se bude osvěta šířit pomocí letáků ve vozech MHD i na sociálních sítích.

Zobrazit více ...
Cestující se po covidovém úbytku vracejí do vozidel MHD

Významný nárůst v počtu přepravených osob zaznamenala v uplynulém roce Dopravní společnost Zlín - Otrokovice. Oproti covidovému roku 2021 přibyly ve vozidlech MHD ve Zlíně a Otrokovicích přes čtyři miliony cestujících.

Zobrazit více ...
„Nech doma SUV, jeď radši MHD“ - Nová píseň od Ventolina má jasné poselství

Sdružení dopravních podniků ČR a český hudebník Ventolin/David Doubek představili originální skladbu na podporu městské hromadné dopravy s jednoduchým názvem „MHD“. Ke skladbě vznikl také videoklip, který nese charakteristické prvky Ventolinovy tvorby.

Zobrazit více ...
Dopravní podnik v Olomouci testuje vyhřívané plastové sedačky

Olomoucký dopravní podnik v listopadu instaloval do jedné z tramvají plastové sedačky s vyhříváním. Tento typ sedaček byl do ostrého provozu v České republice nasazen poprvé.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...