Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Elektronické odbavování cestujících v Brně v září trhalo rekordy. Zmizely i každoroční fronty u přepážek

Během září padly hned čtyři rekordy v počtu prodaných jednorázových jízdenek službou „Pípni a jeď!“. Díky elektronickým šalinkartám navíc zmizely fronty u přepážek.

Zobrazit více ...
Ostravský doubledecker do Zoo táhne

23 tisíc, zhruba tolik cestujících přilákala letošní sezónu nová trasa linky č. 88 vedoucí napříč nejlidnatějšími obvody Ostravy.

Zobrazit více ...
Polohu pražských tramvají budou nově zpřesňovat vícefrekvenční satelitní přijímače a evropský systém Galileo

Polohu tramvají pomohou zpřesňovat vícefrekvenční satelitní přijímače využívající různé družicové systémy, kromě GPS především Galileo. Jejich přesnost i v husté zástavbě centra Prahy je díky tomu velmi vysoká, vykazuje odchylky maximálně 2 metry.

Zobrazit více ...
V Plzni je o historické jízdy obrovský zájem, nejen o prázdninách

Na začátku června spustily Plzeňské městské dopravní podniky novinku v podobě jízd historickým autobusem na Hracholuskou přehradu a zámek Kozel. Autobus až do konce prázdnin vyjížděl téměř každou neděli.

Zobrazit více ...
Řidiči autobusů v Ústí nad Labem se učí řídit v náročných podmínkách na polygonu

Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. v rámci projektu, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu, vzdělává řidiče MHD.

Zobrazit více ...
DPP ve spolupráci s hl. m. Prahou a Člověkem v tísni věnuje na Ukrajinu 20 tramvají a 2 autobusy

Dopravní podnik hl. m. Prahy ve spolupráci s hl. m. Prahou a prostřednictvím neziskové organizace Člověk v tísni daruje na Ukrajinu celkem 20 tramvají a 2 autobusy. Příjemcem pomoci je charkovský městský dopravní podnik.

Zobrazit více ...
Podobu nových vozů lanovky na pražský Petřín navrhnou designéři ze studia Anna Marešová Designers

Vítězem mezinárodní soutěže na novou podobu vozidel lanovky na Petřín se stalo české studio Anna Marešová Designers, které je také autorem konceptu ikonické výletní tramvaje T3 Coupé Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Zobrazit více ...
Místo jízdenky řidičský nebo technický průkaz. Do projektu Evropský týden mobility jsou zapojené i letos dopravní podniky

I letos se zájemci v několika českých městech mohou seznámit s výhodami městské hromadné dopravy, prohlédnout si nejmodernější autobusy s ekologickým pohonem nebo třeba vyzkoušet trenažér tramvaje.

Zobrazit více ...
DPO dokončil rekonstrukci mostu na ul. Plzeňská a obnovil provoz na tramvajové trati v Ostravě-Jihu

Tišší provoz tramvají, ale i bezbariérové nástupiště zastávky Dolní s novým mobiliářem, na které v dohledné době naváže Dopravní podnik Ostrava i bezbariérovým přístupem.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...