Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Do MHD se cestující vrací, ukazuje nová statistická ročenka SDP ČR

Podle čerstvě vydané Statistické ročenky SDP ČR za rok 2023 přepravily dopravní podniky vloni téměř 1,9 miliardy cestujících, což představuje nárůst oproti roku 2022, kdy bylo přepraveno 1,77 miliardy cestujících.

Zobrazit více ...
Brno bude mít dalších 20 obousměrných tramvají Škoda 45T. Cestující se s nimi svezou v roce 2026

Vozový park Dopravního podniku města Brna se rozroste o dalších dvacet obousměrných tramvají Škoda 45T. Moderní, nízkopodlažní a klimatizované vozy v provozu nahradí převážně nejstarší vozy typu KT8.

Zobrazit více ...
Letní sezóna nostalgických jízd v Liberci zahájena

V tramvajové vozovně Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou byl představen projekt „PRÁZDNINOVÝCH NOSTALGICKÝCH JÍZD“ v Libereckém kraji, který doplnila na místě přistavená historická vozidla.

Zobrazit více ...
Stanice metra Jiřího z Poděbrad už je plně bezbariérová

Dopravní podnik hl. m. Prahy ve stanici metra Jiřího z Poděbrad na trase A uvedl do zkušebního provozu dvě dvojice nových výtahů spojujících nástupiště s uliční úrovní. Jiřího z Poděbrad se tak stala 47. plně bezbariérovou stanicí pražského metra.

Zobrazit více ...
Brněnský systém „Pípni a jeď“ slaví čtyři roky. Bezkontaktní nákup jízdenek využívá denně 35 tisíc cestujících

Služba Pípni a jeď, která umožňuje cestujícím snadný nákup elektronické jízdenky přímo ve voze, slaví čtyři roky. Dopravní podnik města Brna nabízí bezkontaktní platby od roku 2020. Za tu dobu provedli cestující brněnské MHD téměř 45 milionů transakcí.

Zobrazit více ...
DPP a Transparency International uzavřely Pakt integrity k tendru na dodavatele automatizace linek metra C a D

Dopravní podnik hl. m. Prahy a nevládní protikorupční organizace Transparency International ČR uzavřely spolupráci formou Paktu integrity k tendru „Vlaky a dopravní systém automatizace linky C a nové linky I.D“.

Zobrazit více ...
Plzeňáky bude od července vozit více klimatizovaných autobusů

Plzeňské městské dopravní podniky pořídily 6 nových moderních velkokapacitních autobusů Solaris Urbino 18 New, do pravidelného provozu vyjedou první červencový den. Počet klimatizovaných autobusů tak v Plzni vzroste na 54.

Zobrazit více ...
DPMB zavede automatické sčítání cestujících; přinese lepší informace o využívání spojů

Dopravní podnik města Brna bude efektivněji počítat cestující ve vozech. Díky systému na automatické sčítání cestujících získá přesný přehled o počtu lidí na linkách. Umožní to vyhodnotit zájem cestujících o konkrétní spoje a lepší rozvržení intervalů.

Zobrazit více ...
DSZO brzy nabídne nákup jízdenky ve voze

Dopravní podnik, který chce být vstřícný k cestujícím, dnes nemůže ignorovat moderní elektronické způsoby odbavení. Touto cestou jde i Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Ke konci roku nabídne nákup jízdenek bankovními kartami ve vozidlech.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...