Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

DPMB má vlastní vyhledávač dopravních spojení. Je rychlejší, přesnější a komfortnější

Cestující městskou hromadnou dopravou v Brně si informace o spojích zjistí rychleji než dříve. Dopravní podnik města Brna spustil na svém webu a v aplikaci DPMBinfo vlastní vyhledavač. Výhodou je propojení vyhledávání s aktuálními informacemi z provozu.

Zobrazit více ...
DPO opět rozdává dětem ODISky

Děti narozené v letech 2017 a 2018 mohou dostat svou první ODISku zdarma. odiče ušetří 130 korun a díky možnosti požádat o kartu včetně ověření nároku online i čas. Akce platí od 1. dubna do 31. prosince 2024 včetně.

Zobrazit více ...
Parciálním trolejbusem na Sadovou a do Soběšic. DPMB spouští pilotní projekt

Dopravní podnik města Brna spustí pilotní projekt využití parciálních trolejbusů na běžné lince bez trolejového vedení. Sloučí trolejbusovou linku 30 a autobusovou 43 do jedné, kterou budou obsluhovat výhradně parciální trolejbusy.

Zobrazit více ...
V Ostravě vybavili bezpečnostními kamerami všechny vozy MHD

Dopravní podnik Ostrava doplnil více než tisíc kamer do zbývajících 142 vozidel MHD. Od dubna tak docílil celkového pokrytí vozidel kamerami s výjimkou vozů s plánovaným vyřazením.

Zobrazit více ...
DPMB oslaví 155 let brněnské hromadné dopravy koncerty a přehlídkou retro vozů

Lidé v Brně jezdí městskou hromadnou dopravou již 155 let. Dopravní podnik města Brna oslaví jubileum v sobotu 17. srpna. Na akci před Janáčkovým divadlem nebude chybět přehlídka historických vozů, trenažéry vozidel MHD, ani kulturní program.

Zobrazit více ...
Provoz patrových autobusů v Mostě bude zahájen už v dubnu

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova ode dneška nasazuje do provozu své dva patrové autobusy s olympijskou grafikou.

Zobrazit více ...
MHD jako zážitek. Zájemci si můžou v Brně pronajmout Party Šalinu nebo Šalina Café

Firemní večírek, oslava narozenin nebo svatba. K těmto a dalším příležitostem si nově mohou zájemci pronajmout speciálně upravenou Party Šalinu nebo historický vůz Šalina Café.

Zobrazit více ...
Druhý taxík Maxík bude jezdit v Mostě

Taxík Maxík, který brázdí mostecké silnice už sedmým rokem, dostane posilu v podobě druhého vozidla na elektrický pohon. Stejně jako první taxík bude sloužit seniorům a hendikepovaným po cestách k lékaři, za nákupy nebo třeba za zábavou.

Zobrazit více ...
Bateriové trolejbusy šetří ovzduší. Jezdí ke zlínské ZOO už pět let

O 568 tun oxidu uhličitého a tunu polétavých mikroskopických částic bylo za pět let uchráněno ovzduší zásluhou realizace projektu nasazení bateriových trolejbusů na linkách MHD mezi centrem Zlína, Kostelcem, Štípou a ZOO.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...