Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
Dopravní podniky mají nedostatek řidičů, po celé republice jich chybí pět set

Provozovatele městské hromadné dopravy, podobně jako další dopravce, trápí nedostatek řidičů. Podle statistik Sdružení dopravních podniků ČR chybí aktuálně dopravním podnikům v součtu na pět set řidičů.

Zobrazit více ...
Červen bude nabitý událostmi, dopravní podniky lákají děti i dospělé fanoušky

Spoustu akcí připravily pro své příznivce dopravní podniky, které veřejnosti otevřou brány svých vozoven nebo připraví zábavné odpoledne u příležitosti Mezinárodního dne dětí.

Zobrazit více ...
Kolizní kamery na autobusech upozorní na riziko střetu s chodci, cyklisty i motorkáře, DPMB je otestuje na čtyřech autobusech

Na čtyřech autobusech Dopravní podnik města Brna testuje speciální kolizní kamery, které řidiče upozorní na případné riziko střetu s chodci, cyklisty nebo motorkáře. Systém sleduje i dynamiku jízdy řidiče nebo výchylku z jízdní dráhy.

Zobrazit více ...
Kalendář všech akcí dopravních podniků na jednom místě – nově na webu SDP ČR

SDP ČR připravilo pro fanoušky veřejné dopravy praktickou pomůcku, díky které jim neunikne žádná zajímavá akce, kterou pořádají dopravní podniky. V přehledném kalendáři, který je nabitý událostmi napříč celou republikou, si určitě vybere každý.

Zobrazit více ...
Květinový den i letos podpoří dopravní podniky

Český den proti rakovině se bude letos konat v tradičním květnovém termínu. Sbírku na podporu boje proti rakovině i letos podpoří dopravní podniky pod záštitou Sdružení dopravních podniků ČR, celkem se jich zapojí 13.

Zobrazit více ...
Seriál Bus salon s Vaškem Koptou představil 20 dopravních podniků

Úspěšný pořad Bus salon, který vznikl ve spolupráce Sdružení dopravních podniků ČR a známého herce Václava Kopty, oslovil statisíce diváků.

Zobrazit více ...
Při cestování v MHD už můžeme odložit respirátor

Cestující v MHD budou moci od čtvrtka 14. dubna jezdit bez ochrany dýchacích cest, tedy respirátorů nebo roušek. Na základě středečního rozhodnutí vlády se tato povinnost od půlnoci ze středy na čtvrtek ruší.

Zobrazit více ...
SDP ČR žádá ministerstvo dopravy o zastavení růstu cen pohonných hmot

SDP ČR se obrátilo na ministra dopravy a žádá ho o zvážení dalších kroků k zastavení růstu cen pohonných hmot. Snahou SDP ČR je zajistit vyrovnané hospodaření dopravních podniků, aniž by došlo k omezení provozu nebo navyšování cen jízdného.

Zobrazit více ...
Dopravní podniky vyjadřují solidaritu Ukrajině a pomáhají jejím občanům

Dopravní podniky v České republice se k podpoře přidávají nejen symbolickými gesty, ale také s konkrétní rychlou a efektivní pomocí. Nabízejí dopravu osob a potřebného materiálu, ubytování pro uprchlíky nebo pořádají charitativní sbírky.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...