Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
Dopravní podniky otevřou své brány a pochlubí se svými vozovnami

Letní měsíce budou opět nabité nejrůznějšími zábavnými akcemi, které pro své fanoušky chystají dopravní podniky. Všechny budou samozřejmě spjaté s městskou hromadnou dopravou. Představí se zázemí vozoven, ale také historické vozy.

Zobrazit více ...
Řidiči MHD stále schází, jejich nábor by mohl být jednodušší

Podle statistik Sdružení dopravních podniků ČR je situace podobná, jako v minulém roce. V žádném městě kvůli tomu nedochází ke snižování dopravních výkonů, ale SDP ČR upozorňuje, že nábor řidičů by mohl být v některých aspektech jednodušší.

Zobrazit více ...
SDP ČR je i letos partnerem Českého dne proti rakovině

Do podpory květinového dne se opět zapojí dopravní podniky a Sdružení dopravních podniků ČR jako partner sbírky. Tři dopravní podniky (v Brně, Českých Budějovicích a Ostravě) budou na svých informačních centrech žluté kytičky i prodávat.

Zobrazit více ...
K oslavám Dne Země patří i podpora městské hromadné dopravy

Do oslav Dne Země, tradičního ekologického svátku naší planety, se letos zapojí i dopravní podniky a také Sdružení dopravních podniků ČR. Samotný Den Země připadá na sobotu 22. dubna.

Zobrazit více ...
Dopravní podniky budou testovat dny bez MHD

Existence veřejné dopravy je pro fungování ekonomiky i běžného života lidí zcela zásadní. Aby si veřejnost důležitost MHD plně uvědomila, budou dopravní podniky zavádět tzv. Dny bez MHD.

Zobrazit více ...
Největší skupina tramvajových odborníků se sešla v Liberci

Stovka odborníků na tramvaje, z toho zástupci všech tramvajových provozu v České republice i zástupci ze Slovenska a nejvýznamnější dodavatelé v této oblasti. Ti se dvakrát do roka schází jako odborná skupina tramvaje pod hlavičkou SDP ČR.

Zobrazit více ...
Song na podporu MHD už tři týdny kraluje hitparádě

Originální píseň na podporu MHD, kterou pro Sdružení dopravních podniků (SDP ČR) složil a nazpíval hudebník Ventolin, už třetí týden dominuje hitparádě Velká sedma na Radiu 1. Zároveň stoupá počet zhlédnutí videoklipu na YouTube.

Zobrazit více ...
Dopravní podniky se opět zapojily do kampaně Suchej únor

Stejně jako v minulých letech podpoří akci Suchej únor i Sdružení dopravních podniků ČR a několik dopravních podniků. Jejich prostřednictvím se bude osvěta šířit pomocí letáků ve vozech MHD i na sociálních sítích.

Zobrazit více ...
„Nech doma SUV, jeď radši MHD“ - Nová píseň od Ventolina má jasné poselství

Sdružení dopravních podniků ČR a český hudebník Ventolin/David Doubek představili originální skladbu na podporu městské hromadné dopravy s jednoduchým názvem „MHD“. Ke skladbě vznikl také videoklip, který nese charakteristické prvky Ventolinovy tvorby.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...