Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
Stanovisko SDP ČR k chystanému nařízení vlády o pracovní karanténě

Představitelé dopravních podniků vnímají pozitivně informace, že budou řidiči MHD zařazeni do krizové infrastruktury státu. Tím budou mít dopravní podniky v rukou nouzový nástroj v podobě tzv. pracovní karantény.

Zobrazit více ...
Změny v tarifech jízdného dopravních podniků v roce 2022

Stejně jako spousta dalších firem v nejrůznějších odvětvích i dopravní podniky se od začátku roku 2020 potýkají s nestandardní situací v souvislosti s celosvětovou pandemií a extrémními nárůsty cen energií. Jejich ztráty jdou souhrnně do miliard korun.

Zobrazit více ...
MHD má naději na silnou podporu, nový ministr dopravy se sešel se zástupci SDP ČR

Nový ministr dopravy Martin Kupka se v úterý 21. prosince sešel se zástupci Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR). Byla to jeho první schůzka s oborovým sdružením ve funkci ministra.

Zobrazit více ...
Vánoční vozy MHD rozsvítily ulice, letos v patnácti českých městech

Tramvaje, trolejbusy a autobusy, někde dokonce i elektrobus nebo autovláček – vybraná vozidla městské hromadné dopravy se během adventu proměnila díky světýlkům nebo obrázkovým polepům v nádherné vánoční vozy.

Zobrazit více ...
SDP ČR se rozrůstá, přijalo do svých řad dopravce Comett Plus

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) zvýší počet svých řádných členů z 21 na 22, novým členem bude od 1. ledna 2022 společnost Comett Plus. Ta zajišťuje městskou dopravu na území Tábora, Sezimova Ústí a Plané nad Lužnicí. Správní rada SDP ČR potvrdila

Zobrazit více ...
Díky evropským projektům obnovují dopravní podniky vozové parky mnohem rychleji

Dopravní podniky v posledních sedmi letech pořídily desítky nových trolejbusů, autobusů na zemní plyn, elektrobusů nebo tramvají díky dotacím z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Zobrazit více ...
Doprava mě provázela od dětství, říká Simona Mohacsi, historicky první žena v roli ředitelky dopravního podniku

Řízení dopravních prostředků městské hromadné dopravy bývá vnímáno jako doména mužů a podobně to dosud bylo i v řízení celého dopravního podniku.

Zobrazit více ...
Desatero skvělého cestujícího baví děti také přímo ve školách

Úspěšná edukační kampaň Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR), kterou mohou od října vídat cestující ve vozech šesti dopravních podniků, byla nově zařazena také do vysílání školních infocenter Ámos vision.

Zobrazit více ...
Dopravní podniky akci „milostivé léto“ vítají, pomůže dlužníkům a věřitelům může přinést aspoň část dluhů zpět

Dlužníci v exekuci mají od 28. října 2021 do 28. ledna 2022 šanci splatit své původní dluhy u státu, krajů a obcí nebo jimi vlastněných firem, a to bez přidaných poplatků. Do tzv. milostivého léta spadají také pohledávky dopravních podniků za jízdy bez...

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...