Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
Chceme stavby tramvajových tratí bez průtahů, shodli se zástupci dopravních podniků

Jak nastavit efektivní komunikaci, aby povolování staveb bylo bez zbytečných administrativních průtahů? O tom jednali zástupci dopravních podniků s ředitelem Dopravního a energetického stavebního úřadu.

Zobrazit více ...
Doprava není jen pro kluky, přesvědčuje nová kampaň SDP ČR s názvem Holky jedou!

I když v provozu MHD potkáme více zaměstnanců mužů, zájem žen o práci v dopravních podnicích stále roste. Smyslem projektu Holky jedou! je odbourat stereotypy ohledně žen v dopravě a přilákat nové budoucí dopravačky.

Zobrazit více ...
Přehled změn v tarifech MHD v jednotlivých městech

Kompenzace narůstajících nákladů a propady ve výnosech – to jsou hlavní důvody zvyšování cen jízdného v městské hromadné dopravě. U většiny dopravních podniků v ČR se ceny jízdného od 1. ledna 2024 nezměnily.

Zobrazit více ...
Do kampaně SDP ČR na podporu MHD se zapojily známé osobnosti

Myslíte si, že rozumíte světu MHD? Víte, jaká doopravdy je? Nebo pamatujete jen to, co už dávno neplatí? Těmito otázkami začíná nový seriál Věřte – Nevěřte v MHD, který jako kampaň na podporu městské hromadné dopravy vytvořilo SDP ČR.

Zobrazit více ...
Drobné na jízdenku už nejsou potřeba, platba kartou u cestujících MHD vede

Zaplatit jízdné přímo ve voze MHD – to už je dnes realita pro cestující téměř ve všech velkých českých městech. Podle zjištění Sdružení dopravních podniků ČR obliba bezhotovostních plateb v MHD v posledních letech neustále stoupá.

Zobrazit více ...
Vánoční vozy MHD se stávají tradicí, letos rozsvítí 17 českých měst

Dopravní podniky v sedmnácti městech České republiky zpestří svým cestujícím adventní čas speciálně vyzdobenými vozy. Sdružení dopravních podniků ČR přináší přehled vánočních vozidel MHD v českých městech.

Zobrazit více ...
Návrh ERÚ prodraží drážní dopravu, dopravní podniky jsou zásadně proti

Sdružení dopravních podniků ČR vyjadřuje zásadní nesouhlas s návrhem vyhlášky o Pravidlech trhu s elektřinou, který připravil Energetický regulační úřad. Dle odhadů by nová pravidla prodražila provoz o desítky milionů korun ročně.

Zobrazit více ...
Listopad patří Movemberu, knír si nechají narůst i vozidla MHD

V listopadu se stále více mužů, ale i žen v České republice zapojuje do kampaně Movember. Osvětu v oblasti prevence mužského zdraví budou originálně šířit po celý listopad i vozidla městské hromadné dopravy.

Zobrazit více ...
Novela zákoníku práce komplikuje dopravním podnikům zaměstnávání řidičů na dohodu

Od října vstoupila v platnost novela zákoníku práce, která přináší řadu nových povinností pro zaměstnavatele. Na změny už musely dopravní podniky zareagovat, neboť velká část novely platí již od 1. října.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...