Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
Místo jízdenky řidičský nebo technický průkaz. Do projektu Evropský týden mobility jsou zapojené i letos dopravní podniky

I letos se zájemci v několika českých městech mohou seznámit s výhodami městské hromadné dopravy, prohlédnout si nejmodernější autobusy s ekologickým pohonem nebo třeba vyzkoušet trenažér tramvaje.

Zobrazit více ...
Drahé energie můžou způsobit kolaps městské hromadné dopravy

Prognózy dopravních podniků pro příští rok podle očekávání nevypadají vůbec optimisticky. Sdružení dopravních podniků ČR spočítalo, že odhadované náklady budou v roce 2023 minimálně o 5 miliard korun vyšší než v roce 2021.

Zobrazit více ...
SDP ČR získalo první cenu v soutěži Zlatý středník za seriál Bus Salon s Václavem Koptou

Divácky oblíbený seriál Bus Salon získal ve čtvrtek 1. září první cenu soutěže Zlatý středník v kategorii Auto-moto a doprava. Zvítězil v silné konkurenci projektů společností Škoda Auto, Volkswagen Group, Zásilkovna a České asociace pojišťoven.

Zobrazit více ...
Dobře nastavený systém odstavných parkovišť může přivést do MHD více cestujících

Parkoviště P+R neboli Park and Ride, česky Zaparkuj a Jeď. Vznikají u velkých měst a jejich smyslem je umožnit motoristům zaparkovat auto na okraji města a dále do centra pokračovat prostřednictvím veřejné dopravy.

Zobrazit více ...
Zvýšení cen energií bude letos dopravní podniky stát téměř 1,5 miliardy korun

Dražší nafta, elektrická energie a v neposlední řadě plyn, u kterého může dojít i k výpadkům dodávek. Aktuální situace dopadá negativně na rozpočty dopravních podniků.

Zobrazit více ...
Dopravní podniky mají nedostatek řidičů, po celé republice jich chybí pět set

Provozovatele městské hromadné dopravy, podobně jako další dopravce, trápí nedostatek řidičů. Podle statistik Sdružení dopravních podniků ČR chybí aktuálně dopravním podnikům v součtu na pět set řidičů.

Zobrazit více ...
Červen bude nabitý událostmi, dopravní podniky lákají děti i dospělé fanoušky

Spoustu akcí připravily pro své příznivce dopravní podniky, které veřejnosti otevřou brány svých vozoven nebo připraví zábavné odpoledne u příležitosti Mezinárodního dne dětí.

Zobrazit více ...
Kolizní kamery na autobusech upozorní na riziko střetu s chodci, cyklisty i motorkáře, DPMB je otestuje na čtyřech autobusech

Na čtyřech autobusech Dopravní podnik města Brna testuje speciální kolizní kamery, které řidiče upozorní na případné riziko střetu s chodci, cyklisty nebo motorkáře. Systém sleduje i dynamiku jízdy řidiče nebo výchylku z jízdní dráhy.

Zobrazit více ...
Kalendář všech akcí dopravních podniků na jednom místě – nově na webu SDP ČR

SDP ČR připravilo pro fanoušky veřejné dopravy praktickou pomůcku, díky které jim neunikne žádná zajímavá akce, kterou pořádají dopravní podniky. V přehledném kalendáři, který je nabitý událostmi napříč celou republikou, si určitě vybere každý.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...