Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
Bezpečnost cestujících a zaměstnanců je priorita, shodli se ředitelé dopravních podniků

Zajištění bezpečnosti cestujících v provozu MHD a zabezpečení strategických objektů je pro nás na prvním místě. Na tom se shodli zástupci správní rady SDP ČR.

Zobrazit více ...
Významná výročí a oslavy – dopravní podniky potěší své příznivce

Oslavy výročí spojených s městskou hromadnou dopravou, dětské dny i speciální jízdy. Dopravní podniky napříč celou Českou republikou pro své příznivce připravily řadu zajímavých akcí, které stojí za to navštívit.

Zobrazit více ...
Projekt Holky jedou! míří do škol, láká na zaměstnání v MHD

Smyslem kampaně, která běží více než dva měsíce na sociálních sítích SDP ČR, je odbourat stereotypy ohledně žen v dopravě a přilákat nové budoucí dopravačky.

Zobrazit více ...
Ve Zlíně jednali trolejbusáci z Česka i ze Slovenska

Zasedání odborné skupiny Trolejbusy Sdružení dopravních podniků ČR se uskutečnilo ve dnech 22. - 23. května ve Zlíně. Jde o výměnu zkušeností odborníků, kteří mají v českých, ale i slovenských dopravních podnicích na starost trolejbusovou dopravu.

Zobrazit více ...
Dopravní podniky opět podpoří Český den proti rakovině

Sdružení dopravních podniků České republiky a jeho členské dopravní podniky se i v tomto roce připojují k tradiční veřejné sbírce Český den proti rakovině, kterou pořádá Liga proti rakovině.

Zobrazit více ...
Praktiky ÚOHS tahají peníze z kapes všech daňových poplatníků

Sdružení dopravních podniků ČR upozorňuje na nekorektní přístup Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vůči dopravním podnikům. Úřad straní dodavatelským firmám a uznává jejich námitky i v situacích, kdy jsou jednoznačně nesmyslné nebo jen obstrukční.

Zobrazit více ...
Chceme stavby tramvajových tratí bez průtahů, shodli se zástupci dopravních podniků

Jak nastavit efektivní komunikaci, aby povolování staveb bylo bez zbytečných administrativních průtahů? O tom jednali zástupci dopravních podniků s ředitelem Dopravního a energetického stavebního úřadu.

Zobrazit více ...
Doprava není jen pro kluky, přesvědčuje nová kampaň SDP ČR s názvem Holky jedou!

I když v provozu MHD potkáme více zaměstnanců mužů, zájem žen o práci v dopravních podnicích stále roste. Smyslem projektu Holky jedou! je odbourat stereotypy ohledně žen v dopravě a přilákat nové budoucí dopravačky.

Zobrazit více ...
Přehled změn v tarifech MHD v jednotlivých městech

Kompenzace narůstajících nákladů a propady ve výnosech – to jsou hlavní důvody zvyšování cen jízdného v městské hromadné dopravě. U většiny dopravních podniků v ČR se ceny jízdného od 1. ledna 2024 nezměnily.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...