Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
Dopravní podniky se opět zapojily do kampaně Suchej únor

Stejně jako v minulých letech podpoří akci Suchej únor i Sdružení dopravních podniků ČR a několik dopravních podniků. Jejich prostřednictvím se bude osvěta šířit pomocí letáků ve vozech MHD i na sociálních sítích.

Zobrazit více ...
„Nech doma SUV, jeď radši MHD“ - Nová píseň od Ventolina má jasné poselství

Sdružení dopravních podniků ČR a český hudebník Ventolin/David Doubek představili originální skladbu na podporu městské hromadné dopravy s jednoduchým názvem „MHD“. Ke skladbě vznikl také videoklip, který nese charakteristické prvky Ventolinovy tvorby.

Zobrazit více ...
Změny v tarifech dopravních podniků v roce 2023

Zvýšení cen energií způsobilo v závěru roku 2022 dopravním podnikům značnou nejistotu v plánování provozu roku 2023. Členové Sdružení dopravních podniků ČR se ale dokázali s nepříjemnou situací vypořádat .

Zobrazit více ...
Seriál Bus Salon se vysílá už i na Streamu

Oblíbený seriál Bus Salon, ve kterém herec Václav Kopta představuje provozy jednotlivých dopravních podniků, zavítá na další internetovou platformu. Po velkém úspěchu, který pořad zaznamenal na sítích Youtube a Facebook, bude i na Stream.cz.

Zobrazit více ...
Na konferenci SDP ČR se diskutovalo o výzvách moderní MHD
Na konferenci SDP ČR se diskutovalo o výzvách moderní MHD

Na konferenci s názvem „Výzvy moderní MHD“, kterou 7. prosince uspořádalo Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR), diskutovali politici i odborníci o aktuálních tématech i vizích do budoucnosti.

Zobrazit více ...
V listopadu opět vyjedou kníraté vozy MHD, dopravní podniky podpoří akci Movember

Sdružení dopravních podniků ČR opět podpoří projekt Movember, který pořádá nadační fond Muži proti rakovině. Na propagaci se bude podílet 13 dopravních podniků z České republiky, v 11 městech vyjedou tramvaje, trolejbusy nebo autobusy ozdobené kníry.

Zobrazit více ...
Místo jízdenky řidičský nebo technický průkaz. Do projektu Evropský týden mobility jsou zapojené i letos dopravní podniky

I letos se zájemci v několika českých městech mohou seznámit s výhodami městské hromadné dopravy, prohlédnout si nejmodernější autobusy s ekologickým pohonem nebo třeba vyzkoušet trenažér tramvaje.

Zobrazit více ...
Drahé energie můžou způsobit kolaps městské hromadné dopravy

Prognózy dopravních podniků pro příští rok podle očekávání nevypadají vůbec optimisticky. Sdružení dopravních podniků ČR spočítalo, že odhadované náklady budou v roce 2023 minimálně o 5 miliard korun vyšší než v roce 2021.

Zobrazit více ...
SDP ČR získalo první cenu v soutěži Zlatý středník za seriál Bus Salon s Václavem Koptou

Divácky oblíbený seriál Bus Salon získal ve čtvrtek 1. září první cenu soutěže Zlatý středník v kategorii Auto-moto a doprava. Zvítězil v silné konkurenci projektů společností Škoda Auto, Volkswagen Group, Zásilkovna a České asociace pojišťoven.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...