Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Do podpory květinového dne se opět zapojí dopravní podniky a Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) jako partner sbírky. Ve vozech MHD ve dvanácti městech budou vylepené informační plakáty, čtyři dopravní podniky (v Brně, Českých Budějovicích, Ostravě a Praze) budou na svých informačních centrech žluté kytičky i prodávat. Tam je zájemci mohou koupit od 10. do 14. května.

„V našem sdružení jsou všechny velké dopravní podniky, takže charitativní projekty, které podporujeme, mají díky tomu plošnou propagaci napříč celou republikou. S Ligou proti rakovině spolupracujeme každoročně a věřím, že i letos bude mít naše spolupráce velký přínos,“ sdělil Tomáš Pelikán, předseda SDP ČR.

Letáky s informacemi o Českém dni proti rakovině budou ve vozech MHD, na nástěnkách vozoven dopravních podniků, některé dopravní podniky využijí také LCD panely. Samozřejmostí je propagace na sociálních sítích. „Letáky dáme do autobusů a o sbírce budeme informovat na Facebooku. Kromě toho nakoupíme žluté kytičky pro všechny naše řidiče,“ popsal Lukáš Siřínek, ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary.

Liga proti rakovině ze sbírky financuje projekty, které cílí na prevenci nádorových onemocnění, zlepšení kvality života onkologických pacientů, na podporu onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť. Letos opět vyrazí do ulic tisíce dobrovolníků ve žlutých tričkách a budou nabízet kytičky. Ke každé kytičce dárce obdrží i letáček s informacemi, jak snížit riziko nádorového onemocnění plic. V tomto roce je sbírka zaměřena právě na prevenci nádorů průdušek a plic. 

 
Foto: DPMB
 

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...