Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
Do oslav Dne Země, tradičního ekologického svátku naší planety, se letos zapojí i dopravní podniky a také Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR). Samotný Den Země připadá na sobotu 22. dubna, ale třeba v Opavě se akce s ekologickou tématikou konají v průběhu celého měsíce dubna.
 
„Jedním z poslání Sdružení dopravních podniků ČR je podpora a propagace městské hromadné dopravy jakožto ekologického způsobu mobility ve městech. Toto poslání si připomínáme aktuálně i při oslavách Dne Země, do kterých se aktivně zapojí některé dopravní podniky. Cílem je propagovat výhody městské hromadné dopravy a připomenout její význam pro životní prostředí,“ řekl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.
 
Součástí oslav Dne Země v Jihlavě bude i Dopravní podnik města Jihlavy se svým ekologickým parciálním trolejbusem, který bude vystaven v pátek 21. dubna na Masarykově náměstí. Kompletní program akce je zde
Dopravní podnik Ostrava se připojuje formou účasti na akci Země plná Křídlení, která se také koná v pátek 21. dubna v Národním zemědělském muzeu. Připraven bude mimo jiné stánek s aktivitami pro děti a vystavený historický autobus Škoda 706 RTO. Více informací je zde.
 
Do oslav Dne Země se připojí i Městský dopravní podnik Opava, který v neděli 23. dubna přistaví jeden ze svých vozů na náměstí Osvoboditelů. Jedná se o součást programu, které připravuje město Opava. Více informací najdete zde.

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...