Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
Od soboty 2. prosince 2023 mají lidé v Hradci Králové možnost svézt se vánočně oděným elektrobusem, zástupcem ekologické dopravy v barvách Vánoc.
 

O prvním letošním adventním víkendu se na pravidelných spojích běžných linek MHD v ulicích Hradce Králové objevil již pátým rokem speciálně vánočně nazdobený elektrobus SOR NS 12 (ev. číslo 419). Shodně jako v předešlých letech má kromě světelné výzdoby exteriéru dekorován vánočními motivy i interiér samotného vozu. Svátečně laděným elektrobusem se cestující mohou svézt denně až do Tří králů, tzn. do 6. ledna 2024. Vánoční elektrobus se stal již tradiční a nedílnou součástí vánoční výzdoby ulic našeho krajského města k potěše malých i velkých, cestujících či kolemjdoucích.

Před čtyřmi roky se toto vozidlo stalo vůbec prvním vánočně vyzdobeným elektrobusem na linkách MHD v České republice a zatím to vypadá, že i jediným (ve většině měst vládnou trolejbusy).

Elektrobus ve vánoční podobě je i poděkováním Dopravního podniku města Hradce Králové všem cestujícím, kteří využívají hradeckou MHD. „Věříme, že během adventního času a blížících se svátků tento speciálně nazdobený vůz zaujme, přinese pozitivní ohlasy a v ulicích města přispěje k naladění na tu správnou sváteční atmosféru. V nadcházejícím vánočním období mi dovolte popřát také vám všem, ať prožijete vánoční svátky v kruhu svých blízkých naplněni pohodou, klidem, štěstím, vzájemným respektem a láskou,“ zní za celý DP společné přání Zdeňka Abrahama, předsedy představenstva společnosti.

V letošním roce bude také v Hradci Králové po dobu trvání vánočních trhů (od 8. do 22. 12.) jezdit zdarma speciální linka s názvem „Vánoční trhy“, jejíž provoz obstará další speciálně vyzdobený elektrobus SOR EBN 9,5 (ev. číslo 401). Pendlovat bude mezi Terminálem HD a Adalbertinem s mezizastávkami Hlavní nádraží, OD Tesco a Atrium, Centrál, Muzeum, Magistrát města a Velké náměstí. Z terminálu hromadné dopravy bude linka jezdit v intervalu 30 minut, a to o pondělcích od 13 do 18 hodin, v ostatních dnech od 11 do 18 hodin s výjimkou 22. prosince. To od terminálu vyjede poslední spoj v 15 hodin a z Velkého náměstí v 15:09 hodin. Zastávka na Velkém náměstí nebude letos u Galerie moderního umění, ale před výjezdem z náměstí do ulice V Kopečku, aby se přiblížila hlavnímu vstupu.


Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...