Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
44 asistentů přepravy, 40 revizorů Dopravního podniku Ostrava (DPO) a 46 strážníků Městské policie Ostrava (MPO). Kontrolní týmy vyrazí do terénu v rámci mimořádné bezpečnostní akce každý den v týdnu od 15. do 19. května 2023. Prioritně budou skupiny dbát na bezpečnost cestujících a dodržování přepravních podmínek. V terénu budou v denních i nočních hodinách.
 
13 týmů asistentů přepravy v doprovodu strážníků se prioritně zaměří na vytipované úseky a linky s nejvyšším počtem vyloučených pasažérů za posledních šest měsíců. Půjde celkem o 18 linek. Revizoři se zaměří především na centrum města. Dopředu ohlášená kontrolní akce potrvá do sobotních ranních hodin.
 
„Podobně rozsáhlou akci jsme pořádali naposledy loni na podzim. Cestující si dlouhodobě přítomnost asistentů pochvalují, takže v návaznosti na jejich přání kontroly posilujeme. Letos provedli asistenti přepravy už 387 tisíc kontrol,“ říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.
 
Revizoři udělili od začátku letošního roku 24 tisíc pokut. O výsledcích akce bude dopravce informovat.
 
„Bezpečnost občanů města a jeho návštěvníků je pro nás prioritou. Nejinak je tomu i v prostředcích MHD, kde se díky naší přítomnosti mohou cestující cítit bezpečně, a to nejen v rámci těchto akcí. S DPO spolupracujeme již dlouhodobě a věřím, že v této spolupráci budeme i nadále pokračovat,“ uvedl ředitel Městské policie Ostrava Miroslav Plaček.
 
Lukáš Semerák, radní pro dopravu města Ostravy doplňuje: „Těší mě, že asistenti přepravy, u jejichž založení jsem před šesti lety stál, jsou smysluplným přínosem pro naši městskou dopravu. Naším cílem je, aby se cestující cítili ve vozech bezpečně. Z dat vyplývá, že od začátku roku 2023 vyloučili asistenti přepravy přes 32 tisíc cestujících bez platné jízdenky. Jejich přítomnost v provozu je tedy i signálem všem Ostravanům, že platících cestujících si vážíme. Bezpečnost je téma, na které v naší MHD chceme klást důraz.“
 
DPO má v současnosti 90 zaměstnanců přepravní kontrolory. Polovinu tvoří revizoři a druhou asistenti přepravy. Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného. V DPO fungují šestým rokem.

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...