Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Den otevřených dveří v depu Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice

Přijďte se poučit i pobavit do depa Dopravní společnosti

Příjemnou sobotu mohou strávit obyvatelé i návštěvníci Zlína 10. června 2023 na dni otevřených dveří ve vozovém depu Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice. Uskuteční se v tradičním čase od 9 do 16 hodin. Na své si přijdou děti i dospělí.

Vozovna Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice ve Zlíně v ulici Podvesná XVII se po roční přestávce otevře pro všechny příchozí v sobotu 10. června v 9 hodin. Vstup bude bezplatný. Návštěvníci si budou moci uvnitř areálu zblízka prohlédnout vozidla MHD, zařízení dílen, centrální dispečink a také projet ve voze MHD myčkou. Na zvláštní lince mezi vozovým depem a obratištěm Antonínova budou jezdit po celý den v půlhodinových intervalech domácí i zapůjčená historická vozidla MHD. Zvláštní autobus bude jezdit také z vozovny k sídlu Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Jízda těmito zvláštními linkami bude zcela bezplatná. V areálu vozového depa DSZO si budou moci návštěvníci zakoupit občerstvení. Bude připraven zábavný program pro děti. Nebudou chybět ani ukázky techniky záchranářů a Městské policie Zlín.
Návštěvníci dne otevřených dveří si budou moci zblízka prohlédnout všechny typy vozidel MHD, která má DSZO ve svém současném vozovém parku: trolejbusy 24 Tr, 25 Tr, 26 Tr, 27 Tr, 30 Tr, autobusy Irisbus Citelis, Iveco Urbanway, Crossway, elektrobus 34 BB. Největším magnetem bývají obvykle historická vozidla: trolejbus 9 Tr s vlečkou Jelcz PO-1E, trolejbus 14 Tr a autobusy ŠM 11 a Š 706 RTO s vlečkou Karosa B 40.
„Těšíme se na setkání fanoušků MHD, široké veřejnosti i současných a bývalých zaměstnanců. Každý si během našeho dne otevřených dveří jistě najde něco pro sebe. Je to jeden volný den v roce, kdy se o program obyvatel města stará Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Na tuto akci k nám každoročně přichází několik tisíc návštěvníků. Přijíždějí i fanoušci a zájemci o historii MHD ze vzdálenějších míst. Všechny srdečně vítáme,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...