Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Provoz tramvají v Praze zrychlil díky preferenci MHD. Praha ji letos plánuje zavést na dalších křižovatkách

Na 34 světelných křižovatkách v Praze došlo v loňském roce k úpravám a k vylepšení preference tramvají i autobusů. Preferencí tramvají je nově vybaveno deset křižovatek a letos by měla přibýt na několika dalších místech, například v Táborské ulici.

Zobrazit více ...
Novodobá éra trolejbusů v Českých Budějovicích trvá už 30 let

Ve čtvrtek 2. května 1991 se v ulicích Českých Budějovic začalo opět jezdit na elektřinu. Po třiceti letech tvoří trolejbusy páteř městské hromadné dopravy, svezení po městě je s nimi navíc bezemisní.

Zobrazit více ...
Ruce dopraváků dětem

V březnu ve svých řadách spustili plzeňští dopraváci dobročinnou aukci pod názvem „Ruce dopraváků dětem“, jejíž výtěžek – přesně 23 000 Kč – dnes předali paní ředitelce Dětského centra Plzeň. Zaměstnanci PMDP měli dva týdny na tvorbu jakýchkoliv výrobků,

Zobrazit více ...
O státních svátcích 1. a 8. května vyjedou ve Zlíně historická vozidla

Milovníci historických vozidel MHD si začátkem května opět přijdou na své. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice připravuje na dny státních svátků 1. a 8. května jízdy svých historických vozů s cestujícími.

Zobrazit více ...
Dopravní podnik v Olomouci obnovuje autobusový vozový park

Vedení dopravního podniku uzavřelo v úterý 13. dubna 2021 kupní smlouvu se sdružením dodavatelů Solaris Bus & Coach sp. z o.o. a SOLARIS CZECH spol. s r.o. na nákup 10 nových plně nízkopodlažních autobusů Solaris Urbino 4. generace.

Zobrazit více ...
MÁJOVÝ VZKAZNÍK - Pět Pětek v máji!

Dopravní podnik města Hradce Králové se rozhodl po letošním - pro MHD stále netradičním - způsobu oslav Mezinárodního dne žen – pojmout netradičně i letošní květen a připravil zajímavou akci.

Zobrazit více ...
Další řidiči hradecké MHD úspěšní v Jízdě bez nehod – jeden nový „více-milionář“

V pondělí 19. dubna 2021 převzali (letos díky opatřením okolo koronaviru o několik měsíců později než obvykle) postupně jednotlivě z rukou předsedy představenstva společnosti pana Zdeňka Abrahama v rámci vyhodnocení tradiční soutěže Jízda bez nehod...

Zobrazit více ...
V Praze přibude nová tramvajová trať – DPP dnes začal stavět smyčku Zahradní Město. Letos chystá zahájení stavby dalších tří tratí

Tramvajová síť v Praze se po dlouhé době opět rozšíří. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes totiž začal stavět smyčku Zahradní Město, první letošní novou tramvajovou trať.

Zobrazit více ...
Socha svaté Barbory bude bdít nad bezpečností provozu v tramvajovém tunelu k Univerzitnímu kampusu

Biskup Vojtěch Cikrle požehnal sochu svaté Barbory, kterou Dopravní podnik města Brna umístil u portálu vznikajícího tramvajového tunelu v ulici Netroufalky. Jakožto patronka důlních staveb tak bude ochraňovat nejen pracující dělníky.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...