Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Letošní jaro po dvouleté pauze opět nabízí hodně možností zábavy a zajímavých zážitků. Spoustu akcí připravily pro své příznivce i dopravní podniky, které veřejnosti otevřou brány svých vozoven nebo připraví zábavné odpoledne u příležitosti Mezinárodního dne dětí.

„Po covidové pauze, která hromadným akcím nepřála, jsme všichni rádi, že můžeme opět pro naše cestující a příznivce připravit nevšední zážitky jako je třeba prohlídka v zázemí vozovny, fotoakce nebo dokonce i koncert v depu. Je vidět, že i lidem tyto akce scházely, takže zájem je veliký. Například u nás v Pardubicích přišlo na Den otevřených dveří, který se konal 14. května, přes tři a půl tisíce lidí,“ řekl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán, který je zároveň ředitelem Dopravního podniku města Pardubic.

Protože akcí pořádají dopravní podniky v letošním roce bohatě, vznikla na webu Sdružení dopravních podniků ČR rubrika Kalendář akcí pro veřejnost, kde si zájemci mohou události napříč republikou vyhledat. Rubriku najdou zde https://www.sdp-cr.cz/cz/kalendare/akce-pro-verejnost/.

Mezinárodní den dětí oslaví přesně 1. června Dopravní podnik Ostrava a Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou vypraví do provozu jako překvapení "Sladkou balonkovou tramvajovou soupravu“. V Karlových Varech sveze na Den dětí autovláček všechny děti zdarma. Městský dopravní podnik Opava se připojí v sobotu 4. června se svým Dnem dětí a v tento den připravil další velkou akci také DPP v depu Kačerov. O týden později, v sobotu 11. června, se uskuteční Dny otevřených dveří v Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice a Dopravním podniku města Ústí nad Labem. Do svého zázemí pozvou fanoušky i dopravní podniky v Brně nebo v Ostravě.

O všech dalších akcích se dozvíte v již zmíněném kalendáři na webu SDP ČR.


Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...