Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
Máte Mezinárodní den žen spojený s povinnou kyticí a prkenným blahopřáním od zástupců mužského pohlaví? Pokud tomu tak není, a naopak máte MDŽ rádi, oslavte ho v MHD v Hradci Králové.
 
Podle posledního Průzkumů spokojenosti se službami MHD v Hradci Králové tvoří ženy 62 % cestujících v MHD. Dopravní podnik města Hradce Králové (DPmHK) se proto i letos rozhodl netradičním způsobem oslavit Mezinárodní den žen. Po ulicích města jezdí od pátku 24. února trolejbus č. 38 se speciálním polepem Městská Doprava Ženám.
 
Kromě speciálně polepeného trolejbusu předá DPmHK symbolické blahopřání cestujícím ženám k jejich svátku také prostřednictvím plakátu za čelním sklem či na letácích uvnitř všech provozních vozů MHD. Ve vozidlech pak bude přímo na MDŽ, tedy 8. března, z palubních počítačů znít hlášení v této podobě: „Vážené dámy, dopravní podnik vám přeje krásný svátek MDŽ.“ Přání mohli cestující již také zaregistrovat na CLV panelech na hradeckém Terminálu hromadné dopravy.
 
Už šest let tímto způsobem přejeme ženám v Hradci Králové k jejich hezkému svátku. Společnost samozřejmě nezapomíná ani na „své ženy“ – zaměstnankyně dopravního podniku, které obdrží květinu a drobný dárek na setkání s vedením naší společnosti,“ uvedl předseda představenstva DPmHK Zdeněk Abraham.
Královéhradecký dopravní podnik se snaží dlouhodobě navyšovat počet žen v řadách svých zaměstnanců, a to především na pozici řidiček autobusů a trolejbusů. Z 355 zaměstnanců je žen aktuálně 54 (15 %), z toho právě 28 za volantem vozů MHD. Autobusy řídí 16 z nich, trolejbusy 12.
 

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...