Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz
Společně se zahájením vánočního programu v Olomouci vyrazí do ulic i vánoční tramvaje Dopravního podniku města Olomouce. Cestující sveze ozdobený vůz T3 číslo 164, který vídávají lidé v Olomouci od roku 2018 a vyrazí i souprava vozů EVO 212 a 213, ta ve vánoční podobě cestující poprvé svezla v minulém roce.
 
V těchto dnech probíhá instalace výzdoby na vozy tak, aby byly v termínu připraveny vyrazit do provozu. „Na vánočně osvětlené tramvaje se cestující mohou poprvé těšit v neděli 20. listopadu večer, kdy vyrazí do provozu v době rozsvícení vánočního stromu. Jezdit budou do 6. ledna,“ informoval předseda představenstva DPMO, a.s. Ing. Jaroslav Michalík.
 
Vánoční souprava EVO bude tentokrát k vidění na lince č. 4. „Soupravu EVO nasadíme na lince číslo 4, tedy na trase Nová Ulice – Náměstí Hrdinů – Žižkovo náměstí – Hlavní nádraží – Pavlovičky a zpět. Vůz T3 č. 164 bude jezdit na lince číslo 7, tedy na trase Hlavní nádraží – Tržnice - Neředín,“ doplnil místopředseda představenstva DPMO, a.s. Ing. Pavel Zatloukal.
 
Vnitřní část soupravy EVO opět ozdobí obrázky dětí, tentokrát je zvoleno téma „Vánoce v Olomouci“. Obrázky mohou děti do 15 let spolu s rodiči přinést do 16. listopadu do dopravního podniku. Prvních 20 dětí dostane drobnou odměnu a na sociálních sítích potom v prosinci proběhne hlasování o nejhezčí obrázek. Autoři tří vítězných kreseb budou odměněni dárkem.
Podrobné informace ohledně soutěže najdou zájemci na:https://www.dpmo.cz/blog/detail/?id=140
 
V minulém roce byla vánoční souprava EVO zařazena do 5. ročníku ankety dopravního magazínu MHD86.cz o nejhezčí vánoční tramvaj a v konkurenci 24 evropských měst obsadila krásné 9. místo.
 
Jízdní řády vánočních vozů budou zveřejněny na webových stránkách dpmo.cz
 

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...