Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Hasicí přístroj z autobusu MHD využil v úterý 12. července 2022 odpoledne jeho pohotový řidič Vladimír Malík k uhašení požáru osobního automobilu. Stalo se tak na lince č. 32 v zastávce U Majáku.

Zabrzdit autobus, vzít z vnitřku vozu ruční hasicí přístroj a rychle s ním přeběhnout na opačnou stranu vozovky. Odjistit ventil a namířit proud prášku na plameny do otevřeného motorového prostoru stojícího osobního vozu. Za pár minut oheň zmizel. Než dorazila na místo cisterna profesionálních hasičů ze Zlína, byl požár osobního automobilu uhašen. Řidič autobusu MHD se mohl na zastávce U Majáku vrátit do svého vozu, informovat dispečera a pokračovat s asi desetiminutovým zpožděním v jízdě směrem do Zlína.

Tak nějak vypadala situace v úterý 22. července po 16. hodině na zastávce autobusové linky č. 32 U Majáku. Osobní automobil značky Škoda Fabia ve směru jízdy na Březnici začal v motorovém prostoru hořet, proto zastavil na vrcholu stoupání v zálivu zastávky MHD. V opačném směru přijížděl k místu od Lesního hřbitova autobus Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. V zastávce u hořícího vozu již v tu chvíli stál též autobus linkového dopravce a jeho řidič také poskytl svůj hasicí přístroj.

„Snažil jsem se jednat rychle. Bezpečně jsem v zastávce zabrzdil autobus i s cestujícími, vzal hasicí přístroj a šel pomáhat. Bylo to poprvé v životě, co jsem použil ruční hasicí přístroj,“ popsal situaci devětatřicetiletý řidič MHD Vladimír Malík. Pracuje u DSZO asi pět let.

„Není to až tak výjimečné, že naši řidiči úspěšně pomáhají řešit v ulicích města nějakou mimořádnou situaci. K takové připravenosti pomáhat je vedeme i na našich školeních,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.


Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...