Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

V sobotu 11. 12. se rozsvítí elektronické označníky na zastávkách českobudějovické hromadné dopravy. Po odmlce způsobené nutností instalace nových palubních počítačů do vozů tak budou na zastávkách vybavených elektronickým označníkem cestujícím k dispozici predikce příjezdů. 

Jejich výpočet by měl být díky novým systémům ve vozech přesnější a lépe reagovat na dopravní situaci, než tomu bylo před jejich vypnutím,“ vysvětluje přínosy inovací ředitel DPMCB Slavoj Dolejš. 

Spuštění označníků naváže na testovací provoz z 27.–28. listopadu. Během něj pracovníci Dopravního podniku i s pomocí hlášení od cestujících zjišťovali možné chyby v přenosu a podněty k zobrazení dat. „Drobné úpravy za základě víkendového testu byly již provedeny. Nadále budeme nicméně zastávkový informační systém monitorovat. Pokud se ještě nějaké nesrovnalosti objeví, doladění se již pokusíme vyřešit bez opětovného vypínání systému,“ říká manažer útvaru dopravy DPMCB Radek Filip. 

K pozorování správné funkčnosti označníků Dopravní podnik v průběhu víkendu i následujícího týdne opět vyzývá i veřejnost. „Pokud cestující budou mít nějaké podněty nebo zaznamenají nesrovnalosti, budeme jim vděčni za zpětnou vazbu na e-mailovou adresu oznacniky@dpmcb.cz,“ upřesňuje Barbora Smudková, mluvčí DPMCB. 

Modernizace zastávkového informačního systému je součástí zásadního technologického projektu DPMCB „Rozvoj prvků telematiky pro zvýšení kvality a atraktivity služeb MHD v Českých Budějovicích“ (tzv. RPT), který je spolufinancován z fondů EU. Ve vozech MHD byla dodavatelem systému vyměněna např. palubní zařízení, digitální radiostanice, přibyly také nové validátory pro odbavení cestujících, které brzy umožní zakoupit jízdné přímo ve voze platební kartou. Kvůli těmto nutným montážním pracím musely být elektronické zastávkové označníky dočasně vypnuté.


Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...