Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Úspěšná edukační kampaň Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR), kterou mohou od října vídat cestující ve vozech šesti dopravních podniků, byla nově zařazena také do vysílání školních infocenter Ámos vision. Interaktivní panely jsou umístěné ve 220 školách po celé České republice. Právě v nich se žáci postupně seznámí s celou desítkou komiksů kampaně Desatero skvělého cestujícího.

Kampaň byla připravena tak, aby pobavila i dospělé, ale hlavní cílovou skupinou humorných pohádkových komiksů jsou pochopitelně děti. „Tahle forma výchovného působení na mladší cestující není nudná a zároveň vysvětluje to podstatné. Hned od nasazení kampaně do vozidel máme od dětí spoustu pozitivních reakcí. Jsme rádi, že je desatero baví, a potěšila nás možnost bezplatně rozšířit distribuční kanály pro jeho zveřejnění,“ vysvětlil předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.

Školní infocentra Ámos fungují jako elektronická dotyková nástěnka. „Využívá je již více než 220 základních a středních škol po celé republice. Umožňují snadno a rychle předávat všechny důležité informace od vedení školy žákům, učitelům i návštěvníkům školy. Aktuality, kalendář akcí, pozvánky, rozvrhy a suplování, jídelníčky, školní řád i plánek školy. Vše přehledně, rychle a na jednom místě. Obsah je zaměřen na edukaci, prevenci a osvětu z různých oblastí – kyberbezpečí, udržitelný rozvoj, první pomoc, bezpečnost v dopravě nebo u vody, co dělat v případě domácího násilí a další. Spolupráce se SDP ČR a propagace jeho nové kampaně zapadla přesně do naší koncepce,“ sdělil autor projektu Ámos Richard Prajsler.

Obrázky z Desatera skvělého cestujícího se na panelech promítají od poloviny října a do konce roku se postupně dětem přímo ve školách představí všech deset komiksových obrázků. Kampaň SDP ČR pomocí deseti klasických pohádek poukazuje na deset nešvarů, se kterými se můžeme při cestování v MHD setkat. Pomocí komiksu tak dopravci nabádají cestující ke správnému chování. K tomu slouží trefné komentáře hlavních postav. Obrázky jsou umístěné ve vozech dopravních podniků v Hradci Králové, Karlových Varech, Olomouci, Pardubicích, Plzni a v Ústí nad Labem. Autorem komiksového Desatera je ilustrátor, spisovatel a scénárista Vojtěch Jurík, který tvoří pod pseudonymem Vhrsti a je autorem mnoha komiksů a knížek pro děti.


Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...