Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Na letošní předávání vysvědčení na konci školního roku budou jistě dlouho vzpomínat žáci šesté třídy Základní školy z ulice Mikoláše Alše ve Zlíně. Bude spojeno s okružní jízdou historickým autobusem Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Karosa ŠM 11.

Absolventi třídy 6. C Základní školy z ulice Mikoláše Alše ve Zlíně (na Podhoří) letos nebudou 30. června vstávat z lavic a odcházet k tabuli, aby si od třídního učitele převzali závěrečné vysvědčení, ale svezou se přistaveným historickým autobusem na obratiště vozidel MHD Sportovní hala a třídní učitel Krištof Lábsky jim rozdá vysvědčení před červeno-krémovým autobusovým veteránem. Akce by se mělo zúčastnit 19 žáků.

Podle předběžného harmonogramu se šesťáci sejdou ve středu 30. června před svou základní školou v 7.50 hodin. O deset minut později přijede ke škole historický autobus DSZO Karosa ŠM 11 s řidičem Věroslavem Horákem. Žáci s učitelem nastoupí a odjedou na obratiště MHD Sportovní hala. Od 8.15 tam proběhne předávání vysvědčení, fotografování, prohlídka autobusu. V 8.45 autobus s žáky odjede po trase Náměstí Práce – Prštné-náves – Louky-točna zpět ke škole. Ukončení akce se předpokládá v 9.05 hodin.

Vrak autobusu Karosa ŠM 11, roku výroby 1981, zakoupila DSZO v březnu 2012 od soukromého sběratele v Novém Městě na Moravě. Tento vůz původně přepravoval cestující na linkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. V polovině roku 2017 zahájili pracovníci údržby vozidel DSZO jeho rekonstrukci. Vozidlo bylo kompletně rozebráno a jednotlivé díly se opravovaly, repasovaly nebo obtížně sháněly u jiných dopravců, sběratelů a na auto-moto burzách v Česku i na Slovensku. Opravu motoru realizovala firma PAS Zábřeh. Rekonstrukce autobusu byla v DSZO ukončena v roce 2019.

 

Autobus Karosa ŠM 11 je jedním z již pěti pojízdných historických vozidel MHD, která pracovníci DSZO rekonstruovali. Dopravní společnost je nasazuje na linky při slavnostních příležitostech nebo pronajímá externím zájemcům.


Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...