Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Zaměstnanci Dopravního podniku dnes prošli firemním testováním na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2. Z vyšetření provedených zatím u 384 zaměstnanců metodou POC antigenních testů byly zjištěny čtyři pozitivní výsledky. Zaměstnanci a brigádníci, kteří páteční test prováděný zdravotnicemi přímo v sídle DPMCB nepodstoupili, se před další cestou do práce vyšetří samotesty.

„Jsem rád, že testování ukázalo to, co tvrdíme dlouhodobě, tedy že MHD je zejména za přijatých protiepidemických opatření bezpečná,“ komentoval výsledek testů ředitel DPMCB Slavoj Dolejš, který podstoupil vyšetření spolu se zaměstnanci. Nízký poměr pozitivně testovaných ředitel DPMCB připisuje zodpovědnému přístupu zaměstnanců i cestujících, kteří opatření už řadu měsíců dodržují a řádně se vybavili i respirátory, které jsou povinné od minulého týdne.

„Rozhodně ale nebereme na lehkou váhu ani čtveřici kolegů, u kterých se onemocnění antigenním testem prokázalo. Přejeme jim pevné zdraví, co nejmírnější průběh nemoci a doufáme, že se s nimi po karanténě brzy potkáme,“ dodává. O tom, zda pozitivně testované zaměstnance Dopravního podniku karanténa čeká, ještě rozhodne vyšetření metodou PCR nařízené lékařem.

„Výsledky dnešních testů každopádně plynulost MHD v Českých Budějovicích neohrozí,“ ubezpečuje Slavoj Dolejš. Další testování na zaměstnance DPMCB čeká v pátek 12. března.

 


Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...