Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Zástupci Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) podepsali v závěru února smlouvu na dodávku nových autobusů se společností SOR Libchavy spol. s.r.o. V letošním roce se jedná již o druhou zakázku na nákup nových autobusů, kterou DPMLJ v únoru uzavřel.

Na počátku druhého měsíce roku podepsal dopravní podnik smlouvu na dodávku až deseti kloubových autobusů Solaris Urbino na zemní plyn od polské firmy Solaris. Dle podmínek výběrového řízení musí firma Solaris dodat autobusy nejpozději do 214 dnů od podpisu kupní smlouvy, přesněji tedy do 6. září 2020. Cena dodávky je 79 752 960,- Kč bez DPH. Z této částky bude 85% hrazeno z prostředků EU.

Po této zakázce byla 27. února podepsána rámcová smlouva se společností SOR na nákup dvaceti dalších vozidel. Jedná se o nové modely SOR NS 12 s dieselovým pohonem. Rámcová smlouva nezavazuje dopravní podnik k odběru všech autobusů. Vozy typu SOR budou dodány postupně v průběhu let 2020 až 2022 a první dorazí v závěru letošního roku. Cena jednoho vozu je 5,15 milionu korun.

„Nákup těchto vozidel je plně hrazen z vlastních prostředků. Novými autobusy budou nahrazována současná vozidla staršího typu tvořící flotilu sta autobusů městské dopravy v Liberci,“ konstatoval předseda představenstva DPMLJ Ing Michal Zděnek, M.A.

S pořízením nových autobusů včetně kloubových souvisí nezbytné úpravy a rozvoj areálu autobusových garáží dopravního podniku v Liberci, Vilové ulici. Jedná se především o rekonstrukci údržbové haly, výstavbu vlastní plnící stanice na zemní plyn, nové trafostanice a rozšíření zpevněných manipulačních ploch. Úpravy budou plně hrazeny z vlastních investičních prostředků společnosti.


Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...