Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Další nové tramvaje pro Plzeň

Plzeňské městské dopravní podniky pořídí dalších deset moderních tramvají od Škody Transportation. První dva velkokapacitní vozy Škoda 40 T jezdí v Plzni od minulého roku a v provozu se osvědčily.

Zobrazit více ...
DPMB otevírá letní kurzy pro budoucí řidiče autobusů a tramvají, oblíbené jsou zejména u studentů vysokých škol

Dopravní podnik města Brna se začátkem letních prázdnin spustí kurzy pro budoucí řidiče autobusů a tramvají. Zájemci si během léta osvojí řízení na těchto trakcích, složí zkoušky a následně mohou vyjet s cestujícími.

Zobrazit více ...
Do MHD v Českých Budějovicích i letos nastoupí Budějovický Majáles

Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. jako tradičně nabídne atmosféru Budějovického Majálesu také svým cestujícím. Svést se mj. můžete do centra dění festivalovými vozy, na jednom z nich navíc vznikne umělecké dílo.

Zobrazit více ...
DPP vybírá nový hlas pro autobusy a tramvaje MHD, o vítězi rozhodnou cestující formou ankety

Dopravní podnik hl. m. Prahy ve spolupráci s hl. m. Prahou, ROPIDem a IDSK vybírá nový hlas pro autobusy a tramvaje na městských a příměstských linkách Pražské integrované dopravy. O vítězi rozhodne přímo veřejnost.

Zobrazit více ...
DPO: Bezpapírová doprava i bezpapírová výběrová řízení

Dopravní podnik Ostrava digitalizoval nejen systém odbavení cestujících, velký krok učinil také v oblasti digitalizace výběrových řízení. Už pátý rok nejen veřejné zakázky, ale také poptávková řízení probíhají elektronickou formou v systému PROEBIZ.

Zobrazit více ...
Lanovka na Imperiál v Karlových Varech oslaví půl kulaté narozeniny, cestující dostanou památeční jízdenku

Nejstrmější a druhá nejstarší tunelová lanovka v Evropě oslaví 115. narozeniny. Jedná se o lanovku spojující Divadelní náměstí v lázeňském centru Karlových Varů s hotelem Imperiál.

Zobrazit více ...
Do ulic Karlových Varů se vrátil autovláček plný příběhů

Pro někoho příjemná atrakce, pro jiného pohodlná prohlídka lázeňského města s popisem nejznámějších míst. Obě varianty je možné prožít při jízdě karlovarským autovláčkem.

Zobrazit více ...
Kalendář všech akcí dopravních podniků na jednom místě – nově na webu SDP ČR

SDP ČR připravilo pro fanoušky veřejné dopravy praktickou pomůcku, díky které jim neunikne žádná zajímavá akce, kterou pořádají dopravní podniky. V přehledném kalendáři, který je nabitý událostmi napříč celou republikou, si určitě vybere každý.

Zobrazit více ...
Vozový park brněnského dopravního podniku se rozroste o 31 klimatizovaných autobusů SOR

Brňané se mohou těšit na svezení v nových klimatizovaných autobusech. Dopravní podnik města Brna využil opce a nakoupil dalších 31 autobusů SOR NS 12.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...