Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Cestující ve Zlíně si při extrémních teplotách užívají klimatizace ve vozech MHD

Více než kdykoli jindy během roku v těchto horkých dnech cestující okamžitě poznají trolejbus nebo autobus MHD s klimatizací. Kultura cestování je v klimatizovaných vozidlech přece jen na vyšší úrovni než v těch bez klimatizace.

Zobrazit více ...
O festivalovou jízdenku DPO byl dvojnásobný zájem

Společně s pořadateli červencových festivalů Beats for Love a Colours of Ostrava připravil Dopravní podnik Ostrava (DPO) speciální zvýhodněnou festivalovou jízdenku.

Zobrazit více ...
DPMB zpřísňuje revizorské kontroly a posiluje tým preventistů

Snížit počet neplatičů ve vozech MHD mají speciální revizorské akce, které spustil brněnský dopravní podnik. Každý z revizorů má nově na starosti konkrétní linku, kterou po celou svoji pracovní dobu kontroluje.

Zobrazit více ...
Řidič autobusu ve Zlíně pomáhal na lince uhasit hořící automobil

Hasicí přístroj z autobusu MHD využil v úterý 12. července 2022 odpoledne jeho pohotový řidič Vladimír Malík k uhašení požáru osobního automobilu. Stalo se tak na lince č. 32 v zastávce U Majáku.

Zobrazit více ...
Stavba nové tramvajové tratě Divoká Šárka – Dědinská je zahájena

Dopravní podnik hl. m. Prahy dnes slavnostně zahájil stavbu nové tramvajové tratě Divoká Šárka – Dědinská. Trať bude dlouhá 2,3 kilometru, bude na ní pět párů zastávek a její výstavba potrvá 480 dnů, tj. 16 měsíců.

Zobrazit více ...
O prázdninách vyjedou ve Zlíně na linky MHD i historická vozidla

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice naváže na svou tradici z minulých let a vypraví o některých prázdninových nedělích na linky MHD svá historická vozidla. Budou zajišťovat dopravu cestujících na vybraných běžných spojích ve Zlíně.

Zobrazit více ...
Počet klimatizovaných vozů se v brněnské MHD za poslední tři roky zdvojnásobil

Vozů, ve kterých je jízda komfortní i ve vysokých teplotách, v brněnské městské hromadné dopravě neustále přibývá. Od roku 2019 se počet klimatizovaných vozů téměř zdvojnásobil.

Zobrazit více ...
Obratiště trolejbusů Kocanda ve Zlíně se mění

Výstavba nové okružní křižovatky ve Zlíně v lokalitě Kocanda včetně nového obratiště trolejbusů vyžaduje od cestujících zvýšenou pozornost, ale jízdních řádů trolejbusových linek se nedotkne.

Zobrazit více ...
„Pípni a jeď!“ slaví dva roky a trhá rekordy. Nejvíc cestujících si jízdenku kartou koupilo letos v červnu

Nákup jízdenky přímo ve voze bezkontaktně platební kartou využívá v Brně denně přibližně 25 tisíc cestujících. Dopravní podnik města Brna službu Pípni a jeď! zavedl před dvěma lety.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...