Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Vedení linek MHD v Jihlavě čekají na přelomu roku zásadní změny

Cestující jihlavskou MHD čekají na konci letošního nebo na začátku příštího roku podstatné změny ve vedení linek trolejbusů a autobusů. Vzniknou dvě nové trolejbusové a jedna autobusová linka a zrušeny budou tři autobusové linky.

Zobrazit více ...
Projekt „Tramvaj pro Brno“ je za polovinou. Po městě už jezdí 21 nových Draků

Z Ústředních dílen Dopravního podniku města Brna vyjelo v uplynulých měsících už 21 tramvají Drak. Zbývá jich dokončit dvacet. Nové, moderní a hlavně klimatizované vozy jsou oblíbené u řidičů i cestujících.

Zobrazit více ...
V Ostravě-Jihu vznikne rychlejší a navíc i voňavá tramvajová trať. Až osmdesátkou budou tramvaje v Ostravě jezdit už na čtyřech místech

Modernizací projde traťový úsek mezi zastávkami Josefa Kotase a Václava Jiřikovského, vedoucí na pomezí ostravských sídlišť Dubina a Bělský les v Ostravě-Jihu. Dopravní podnik Ostrava podepsal smlouvu s dodavatelem.

Zobrazit více ...
I drobná nehoda může vyvolat vážné psychické problémy. DPMB se zaměří na ponehodovou péči o své řidiče

Vina, bezmoc nebo strach, že se bude situace opakovat. S takovými pocity se potýkají řidiči, kteří jsou účastníky dopravní nehody. Neřešený stres může vyústit ve vážné psychické nebo i tělesné problémy.

Zobrazit více ...
Zvýšení cen energií bude letos dopravní podniky stát téměř 1,5 miliardy korun

Dražší nafta, elektrická energie a v neposlední řadě plyn, u kterého může dojít i k výpadkům dodávek. Aktuální situace dopadá negativně na rozpočty dopravních podniků.

Zobrazit více ...
Jihlavané již brzy dojedou trolejbusem až do Antonínova Dolu

Nově stavěná trať měří bezmála šest kilometrů a staví se kvůli ní 300 nových sloupů trakčního vedení a veřejného osvětlení. Termín zprovoznění už se zase výrazně přiblížil.

Zobrazit více ...
Brno rozproudí velkolepá Streetparty Brno 2022 s defilé vozů městských firem

Desítky vozů a desítky tisíc lidí po třech letech zaplní Lidickou ulici v Brně. Město Brno naváže na úspěšnou Streetparty z roku 2019 a svým obyvatelům i turistům připraví velkolepý dopravní, ale i kulturní program.

Zobrazit více ...
DPP otáčí jednosedačky ve vlacích metra na linkách A a B, ve stanicích přibydou nové panely s odjezdy metra i povrchové dopravy

Dopravní podnik hl. m. Prahy začal v těchto dnech ve vlacích metra na linkách A a B s otáčením dalších jednosedaček bokem ke směru jízdy. Každá druhá je otočena zatím ve 12 vlacích typu 81-71M.

Zobrazit více ...
DPO kvůli vysokým teplotám zvyšuje kontroly tratí a klimatizací

Častější kontrola tramvajových tratí, především v úsecích se zvýšenou rychlostí, a intenzivnější kontroly klimatizací ve vozidlech. Taková opatření zavedl Dopravní podnik Ostrava v důsledku vlny veder.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...