Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Vlajky ozdobí vozidla MHD v osmi městech

okolská vlajka a vlajka naší republiky zavlají na vozech MHD již zítra. Proč? 8. října si připomínáme Památný den sokolstva.

Zobrazit více ...
DPP zprovoznil ve vozovně Hloubětín nové energocentrum, příští rok na jaře na něj naváže stavbou hlavní haly

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v těchto dnech dokončil v Hloubětíně výstavbu první etapy nové vozovny, v rámci které vybudoval a uvedl do zkušebního provozu samostatné energocentrum.

Zobrazit více ...
Plzeň oslavila trolejbusové jubilem s dvojicí nových knih

V sobotu 2. října 2021 proběhly v Plzni oslavy dvojitého dopraváckého jubilea – 80 let trolejbusové dopravy v Plzni a 85 let výroby trolejbusů Škoda. Zlatým hřebem bohatého programu byl křest dvojice nových obsáhlých knih

Zobrazit více ...
Výzva pro designéry z celého světa – DPP vyhlásil mezinárodní soutěž na novou podobu vozidel lanovky na Petřín

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vyhlásil mezinárodní designérskou soutěž na novou podobu vozidel lanovky na Petřín, která je jedním z kroků projektu modernizace této nejnavštěvovanější pražské dominanty.

Zobrazit více ...
Rozhovor s Václavem Koptou I. díl

Pořad Bus Salon s Václavem Koptou zve diváky na společnou cestu hlavního protagonisty po dopravních podnicích České republiky. Nostalgie z dětství hudebníka a herce Václava Koptu přivedla nejen k obdivování historických vozů, ale i k ochutnávce samotného

Zobrazit více ...
Brno přechází na elektronické šalinkarty

Papírové předplatní jízdenky se v Brně od Nového roku stanou minulostí. Cestující si od ledna budou moci koupit pouze elektronickou formu. S vyřízením jim pomohou pracovníci DPMB na přepážkách. Šalinkartu v Brně využívá aktuálně 184 tisíc cestujících...

Zobrazit více ...
UŽ JSME I NA TWITTERU

Sdružení dopravních podniků ČR nově najdete také na sociální síti Twitter. Vstoupili jsme do světa krátkých zpráv, abychom vám zde přinášeli aktuality ze sféry veřejné dopravy, ale taky komentáře aktuálního dění.

Zobrazit více ...
Dopravní podnik města Brna otestuje devítimetrový autobus Škoda D´CITY

Až do konce října budou Brňané v ulicích potkávat autobus neobvyklé délky a nezvyklých barev. Dopravní podnik města Brna otestuje devítimetrový autobus Škoda D´CITY, který by v budoucnu mohl představovat alternativu pro současné brněnské minibusy.

Zobrazit více ...
Lanová dráha na Petřín projde pravidelnou podzimní revizí, lanovku v pražské zoo čeká generální oprava

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) provede během října pravidelnou podzimní údržbu lanové dráhy Újezd – Petřín, proto na ní bude přerušen provoz od pondělí 4. října do pátku 22. října 2021.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...