Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

DPP chystá nákup 15 bateriových kloubových trolejbusů na linku č. 140 Palmovka – Miškovice, vypisuje na ně veřejnou zakázku

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánuje nakoupit 15 bateriových kloubových trolejbusů, dnes vyhlašuje veřejnou zakázku na jejich dodavatele. Trolejbusy bude DPP nasazovat primárně na linku č. 140 Palmovka – Miškovice.

Zobrazit více ...
Elektrobusy v hradecké MHD ujely již přes tři miliony kilometrů

Dopravní podnik města Hradce Králové, a. s. (DP)překonal v nedávných dnech další magickou hranici, a to tří milionů ujetých kilometrů. Hradecké elektrobusy tuto vzdálenost najely po městě od zahájení jejich provozu v roce 2013.

Zobrazit více ...
Nová mobilní aplikace upozorní chodce, cyklisty i řidiče na riziko střetu s tramvají

Telefonování, poslech hudby, surfování na mobilu – to jsou hlavní příčiny nepozornosti chodců, která může končit střetem s tramvají. Zamezit zbytečným úrazům má nová mobilní aplikace Pozor tramvaj!

Zobrazit více ...
ODISky prvňáčkům zdarma: letos poprvé žádost vyřídí rodiče jednoduše online

Stačí vyplnit online formulář, nahrát fotografii a je hotovo. Takto jednoduše a online teď mohou všichni zájemci vyřídit žádost o ODISku, kterou prvňáčkům Dopravní podnik Ostrava (DPO) nabízí již čtvrtým rokem zdarma.

Zobrazit více ...
Na Brněnské přehradě začíná 75. plavební sezóna

Na Brněnské přehradě bude opět veseleji, po zimní přestávce se na její hladinu vrátí lodě DPMB. Letošní sezóna je v pořadí 75., epidemiologická situace oslavám zatím nepřeje, přesto je podnik chystá. Spolu s Teplárnami by rád uspořádal Den čisté mobility

Zobrazit více ...
DPP a Akademie věd ČR otestují pražskou MHD na covid-19

– Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) a Fyzikální ústav Akademie věd ČR (AV ČR) se v těchto dnech dohodly na vzájemné spolupráci, jejímž výsledkem je testování pražské MHD na přítomnost viru SARS-CoV-2.

Zobrazit více ...
Nové velkokapacitní tramvaje pro Plzeň

PMDP vypisují výběrové řízení na dodávku velkokapacitních tramvají velikosti XXL. Až 42 metrů dlouhé tramvaje by měly být na linku 4 nasazovány od poloviny roku 2024. Zakázka je vypsána na celkem 24 tramvají v jednosměrné i obousměrné variantě.

Zobrazit více ...
Ústecké srdíčkové poselství zdravotníkům

Město Ústí nad Labem zaplaví srdíčka, která budou vylepená v autobusech a trolejbusech městské hromadné dopravy. Srdíčka jsou dílem žáků z ústeckých základních škol, které tímto způsobem posílají poděkování a podporu všem zdravotníkům.

Zobrazit více ...
DPP má nejmladší flotilu v novodobé historii s průměrným stářím vozidel 5,39 let

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) si v pátek od společnosti SOR Libchavy převzal poslední autobus SOR NB 12 s výrobním číslem 1000, který je současně posledním dodaným vozidlem typové řady SOR NB.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...