Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Jízdenky / vstupenky na zážitkovou turistiku v Praze

Dobrá zpráva pro fanoušky MHD. Pražský dopravní podnik začal na svém Fanshopu prodávat vstupenky/jízdenky na oblíbenou zážitkovou turistiku. Tak letos na jaře oslavila 10 let od svého zahájení, bohužel kvůli pandemii Covid 19 pouze on-line.

Zobrazit více ...
Jihlavský velký návrat

Na neděli 30. května pro jihlavský dopravní podnik společně s Městem Jihlava a Občanským sdružením za záchranu historických trolejbusů a autobusů, připravil akci "Velký návrat do MHD". Největším lákadlem je možnost projet se po Jihlavě v historických...

Zobrazit více ...
Loď Arnošt z Pardubic v sobotu 22. května vyplouvá do další letní sezóny

V sobotu 22. května 2021 zahajuje restaurační a výletní loď Arnošt z Pardubic pravidelné plavby podle letního jízdního řádu. Zahájení sezóny je, z důvodu opatření v souvislosti s covid-19, o více než měsíc posunuté.

Zobrazit více ...
Květinový květen

Tradiční květinový den se kvůli pandemii i letos posouvá na září. Po celý květen je ale možné pomoci zakoupením e-kytičky za DMS.

Zobrazit více ...
50 let za volantem autobusu. Dopravní podnik města Brna ocenil řidiče, kteří dohromady najeli 5 miliónů kilometrů

Edvard Křenek a Jaroslav Hanych vozí ulicemi Brna cestující dlouhých 50 let. Vedení Dopravního podniku města Brna jim dnes za jejich práci poděkovalo a předalo ocenění. Oba řidiči se shodují, že nejdůležitější je pro řidiče v dnešní době trpělivost...

Zobrazit více ...
Den matek jinak – zaměstnanci DPMB sbírkou podpořili Magdalenium, které pomáhá obětem domácího násilí

Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna pojali oslavu svátku matek netradičně. Pro maminky s dětmi, které se staly oběťmi domácího násilí, uspořádali sbírku přímo na míru a vybrali hotovost i zboží za desítky tisíc korun.

Zobrazit více ...
DPP tuto sobotu opět otevírá Muzeum MHD a pro fanoušky vydává tři nové výroční turistické vizitky

Díky uvolňování protiepidemických opatření Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) po pětiměsíční přestávce tuto sobotu 8. května 2021 opět otevře brány Muzea MHD. Otevřeno bude jako obvykle o víkendech a státních svátcích od 9. do 17. hodiny.

Zobrazit více ...
Provoz tramvají v Praze zrychlil díky preferenci MHD. Praha ji letos plánuje zavést na dalších křižovatkách

Na 34 světelných křižovatkách v Praze došlo v loňském roce k úpravám a k vylepšení preference tramvají i autobusů. Preferencí tramvají je nově vybaveno deset křižovatek a letos by měla přibýt na několika dalších místech, například v Táborské ulici.

Zobrazit více ...
Novodobá éra trolejbusů v Českých Budějovicích trvá už 30 let

Ve čtvrtek 2. května 1991 se v ulicích Českých Budějovic začalo opět jezdit na elektřinu. Po třiceti letech tvoří trolejbusy páteř městské hromadné dopravy, svezení po městě je s nimi navíc bezemisní.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...