Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Vozovna Žižkov slaví 110. výročí, DPP v ní chystá den otevřených dveří

Vozovna Žižkov, jedna ze sedmi stávajících tramvajových vozoven Dopravního podniku hl. m. Prahy a po vozovnách Strašnice a Střešovice třetí nejstarší stále fungující v Praze, si tento čtvrtek 28. dubna připomene sto deset let svého provozu.

Zobrazit více ...
DPP na dalších čtyřech linkách nahradí autobusy trolejbusy a postaví tramvajovou trať Motol – Vypich

Rada hlavního města Prahy schválila investiční záměry elektrifikace dalších čtyř autobusových linek na levém břehu Vltavy a výstavbu nové tramvajové tratě Motol – Vypich.

Zobrazit více ...
Ve Zlíně vyjedou o květnových svátcích historická vozidla MHD

K příjemné atmosféře květnových státních svátků o nedělích 1. a 8. 5. přispějí historická vozidla MHD. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice je vypraví na běžné linky s cestujícími.

Zobrazit více ...
Den D pro metro D – stavba čtvrté trasy pražské podzemky zahájena

Nedaleko stávající stanice Pankrác C dnes hlavní město Praha, Dopravní podnik hl. m. Prahy a zhotovitelé slavnostně zahájili jednu z nejvýznamnějších dopravních staveb desetiletí nejen v Praze, ale i celé ČR – výstavbu metra D.

Zobrazit více ...
Seriál Bus salon s Vaškem Koptou představil 20 dopravních podniků

Úspěšný pořad Bus salon, který vznikl ve spolupráce Sdružení dopravních podniků ČR a známého herce Václava Kopty, oslovil statisíce diváků.

Zobrazit více ...
Při cestování v MHD už můžeme odložit respirátor

Cestující v MHD budou moci od čtvrtka 14. dubna jezdit bez ochrany dýchacích cest, tedy respirátorů nebo roušek. Na základě středečního rozhodnutí vlády se tato povinnost od půlnoci ze středy na čtvrtek ruší.

Zobrazit více ...
V MHD přibývá cestujících i ve Zlíně a Otrokovicích

Pozitivní trend návratu cestujících do trolejbusů a autobusů MHD zaznamenávají v posledních týdnech pracovníci Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice.

Zobrazit více ...
Brno drží pozici lídra v trolejbusové dopravě. Nakupuje dalších až 40 vozů, které si navíc bude sám montovat

Dopravní podnik města Brna pokračuje v masivní obnově trolejbusového vozového parku. Vedení podniku nakoupí dalších až 40 vozů za téměř 300 miliónů korun.

Zobrazit více ...
S rokem 2022 se začali do MHD lidé vracet. Atraktivní pro ně jsou elektronické jízdenky

Zájem o cestování MHD se v Českých Budějovicích pomalu vrací k předcovidovým hodnotám. Vyplývá to ze statistik Dopravního podniku města České Budějovice za první měsíce roku.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...