Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Přijďte se svézt historickým trolejbusem v Mariánských Lázních

Městská doprava Mariánské Lázně si připomene výročí 120 let od zahájení provozu elektrické pouliční dráhy. Na speciální linku H budou vypraveny historické trolejbusy 9Tr a 14Tr zapůjčené od Plzeňských městských dopravních podniků.

Zobrazit více ...
Plochy nad tunelem ke Kampusu v Brně se zelenají. Zahradníci dokončili první fázi výsadby stromů a keřů

Růst zde bude až 2000 keřů, 300 stromů a stejné množství popínavých rostlin. Zahradníci dokončili první fázi výsadby zeleně v lokalitě nově vznikající tramvajové trati ke Kampusu. Obnova stromů a keřů vyjde na více než 5,5 milionu korun.

Zobrazit více ...
První tramvaj v Olomouci dostala nové plastové sedačky, důvodem je usnadnění údržby

Do ulic Olomouce vyrazila v polovině dubna první tramvaj s nově instalovanými plastovými sedačkami. Na rozdíl od aktuálně používaných polstrovaných sedaček jsou ty nové jednoduše omyvatelné.

Zobrazit více ...
O historická vozidla MHD byl ve Zlíně zájem

S velkým zájmem veřejnosti se setkaly v neděli 1. května jízdy historických trolejbusů a autobusů na linkách MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Stejnou příležitost budou mít příznivci MHD ještě v neděli 8. května.

Zobrazit více ...
Nová trasa pro doubledeckery. Do Zoo a DOV nově z Poruby a Jihu

Od posledního dubnového víkendu doubledeckery DPO, patrové vyhlídkové autobusy spojující dominanty města DOV a Zoo Ostrava, nově propojí na vyhlídkové lince č. 88 i nejlidnatější městské části: Porubu a Jih.

Zobrazit více ...
Originální bistro Mezi řádky v sídle DPP zaměstná lidi s hendikepem

Poslední dubnový pátek se v přízemí hlavního sídla Dopravního podniku hl. m. Prahy ve Vysočanech otevírá bistro Mezi řádky, které bude sloužit nejen veřejnosti, ale i zaměstnancům DPP.

Zobrazit více ...
Dopravní podnik města Pardubic zve na Den otevřených dveří

U příležitosti 70 let trolejbusové dopravy otevírá DPMP své brány veřejnosti poprvé od roku 2017. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku samotné vozovny včetně jejího technického zázemí, vystaveny budou historické i moderní vozy..

Zobrazit více ...
Do ulic Brna vyjedou autobusy s cyklonosiči. Vrací se po dvou letech

Na vybraných spojích linky 57 začnou jezdit autobusy se speciálními cyklonosiči. Do ulic vyjedou po dvouleté pauze způsobené covidem. V provozu budou od 30. dubna až do konce října.

Zobrazit více ...
Bez front. V DPO nově dokáží ověřit identitu a nárok na slevu pro cestující online

Pasažéři Dopravního podniku Ostrava (DPO) mohou nově vyřídit nárok na zlevněné jízdné kompletně ve svém mobilním telefonu, počítači nebo tabletu. Prostřednictvím nové funkce „vzdáleného ověření“ dokáže systém e-shopu DPO.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...