Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Brněnská vozovna v Komíně oslavila 25 let. Navštívilo ji více než pět tisíc lidí

Den otevřených dveří v nejmladší vozovně Dopravního podniku města Brna navštívilo přes pět tisíc lidí. Mezi nimi nechyběly hlavně rodiny s dětmi.

Zobrazit více ...
Pražské městské autobusové linky č. 112, 136 a 150 se do budoucna změní na trolejbusové, jejich elektrifikaci dnes schválila Rada hl. m. Prahy

Na dalších třech městských linkách v pravobřežní části města Dopravní podnik hl. m. Prahy nahradí dieselové autobusy bateriovými trolejbusy.

Zobrazit více ...
Dopravní podniky mají nedostatek řidičů, po celé republice jich chybí pět set

Provozovatele městské hromadné dopravy, podobně jako další dopravce, trápí nedostatek řidičů. Podle statistik Sdružení dopravních podniků ČR chybí aktuálně dopravním podnikům v součtu na pět set řidičů.

Zobrazit více ...
MHD byla, je, jaká ale bude? Konferenci Dopravního podniku města České Budějovice sledujte v úterý online

Budoucnost MHD i vlivy, které na ni v posledních letech citelně doléhají, budou tématy odborné konference českobudějovického dopravního podniku.

Zobrazit více ...
Dopravní podnik města Ústí nad Labem veřejnosti představil vodíkový autobus Solaris Urbino 12

Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. v roce 2021 jako první v České republice vybral dodavatele autobusů na vodík. Rámcová dohoda na dodávku až 20 ks autobusů s vodíkovým pohonem byla dne 30.9.2021 podepsána se společností Solaris BUS & Coach.

Zobrazit více ...
Šest let od spuštění služby Senior bus. Řidiči přepravili více než 60 tisíc lidí

Služba Senior bus v Brně pomáhá už šest let. Za tu dobu přepravily vozy přes 60 tisíc cestujících, kteří nejčastěji míří k lékaři. Jen v letošním roce se uskutečnilo přes 6,5 tisíce jízd a vozy najezdily téměř 100 tisíc kilometrů.

Zobrazit více ...
Autobusy DPO budou pomáhat na Ukrajině

Tři autobusy Solaris Urbino 12 z vozového parku Dopravního podniku Ostrava dnes odjely jako pomoc pro Ukrajinu. Jedná se o dodávku, která je na základě dohody mezi Českou republikou a Ukrajinou darem v rámci humanitární pomoci.

Zobrazit více ...
Červen bude nabitý událostmi, dopravní podniky lákají děti i dospělé fanoušky

Spoustu akcí připravily pro své příznivce dopravní podniky, které veřejnosti otevřou brány svých vozoven nebo připraví zábavné odpoledne u příležitosti Mezinárodního dne dětí.

Zobrazit více ...
Červnové novinky v jihlavské MHD

Modernizace modrých samoobslužných kiosků a zprovoznění systému pro platby kartou je naplánované na 28. června. Od prvního června bude v provozu také nová zastávka u jihlavské nemocnice.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...