Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Dopravní podnik v Olomouci obnovuje autobusový vozový park

Vedení dopravního podniku uzavřelo v úterý 13. dubna 2021 kupní smlouvu se sdružením dodavatelů Solaris Bus & Coach sp. z o.o. a SOLARIS CZECH spol. s r.o. na nákup 10 nových plně nízkopodlažních autobusů Solaris Urbino 4. generace.

Zobrazit více ...
MÁJOVÝ VZKAZNÍK - Pět Pětek v máji!

Dopravní podnik města Hradce Králové se rozhodl po letošním - pro MHD stále netradičním - způsobu oslav Mezinárodního dne žen – pojmout netradičně i letošní květen a připravil zajímavou akci.

Zobrazit více ...
Další řidiči hradecké MHD úspěšní v Jízdě bez nehod – jeden nový „více-milionář“

V pondělí 19. dubna 2021 převzali (letos díky opatřením okolo koronaviru o několik měsíců později než obvykle) postupně jednotlivě z rukou předsedy představenstva společnosti pana Zdeňka Abrahama v rámci vyhodnocení tradiční soutěže Jízda bez nehod...

Zobrazit více ...
V Praze přibude nová tramvajová trať – DPP dnes začal stavět smyčku Zahradní Město. Letos chystá zahájení stavby dalších tří tratí

Tramvajová síť v Praze se po dlouhé době opět rozšíří. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes totiž začal stavět smyčku Zahradní Město, první letošní novou tramvajovou trať.

Zobrazit více ...
Socha svaté Barbory bude bdít nad bezpečností provozu v tramvajovém tunelu k Univerzitnímu kampusu

Biskup Vojtěch Cikrle požehnal sochu svaté Barbory, kterou Dopravní podnik města Brna umístil u portálu vznikajícího tramvajového tunelu v ulici Netroufalky. Jakožto patronka důlních staveb tak bude ochraňovat nejen pracující dělníky.

Zobrazit více ...
DPP chystá nákup 15 bateriových kloubových trolejbusů na linku č. 140 Palmovka – Miškovice, vypisuje na ně veřejnou zakázku

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánuje nakoupit 15 bateriových kloubových trolejbusů, dnes vyhlašuje veřejnou zakázku na jejich dodavatele. Trolejbusy bude DPP nasazovat primárně na linku č. 140 Palmovka – Miškovice.

Zobrazit více ...
Elektrobusy v hradecké MHD ujely již přes tři miliony kilometrů

Dopravní podnik města Hradce Králové, a. s. (DP)překonal v nedávných dnech další magickou hranici, a to tří milionů ujetých kilometrů. Hradecké elektrobusy tuto vzdálenost najely po městě od zahájení jejich provozu v roce 2013.

Zobrazit více ...
Nová mobilní aplikace upozorní chodce, cyklisty i řidiče na riziko střetu s tramvají

Telefonování, poslech hudby, surfování na mobilu – to jsou hlavní příčiny nepozornosti chodců, která může končit střetem s tramvají. Zamezit zbytečným úrazům má nová mobilní aplikace Pozor tramvaj!

Zobrazit více ...
ODISky prvňáčkům zdarma: letos poprvé žádost vyřídí rodiče jednoduše online

Stačí vyplnit online formulář, nahrát fotografii a je hotovo. Takto jednoduše a online teď mohou všichni zájemci vyřídit žádost o ODISku, kterou prvňáčkům Dopravní podnik Ostrava (DPO) nabízí již čtvrtým rokem zdarma.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...