Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Dopravní podnik v Mostě vyměnil servisní vozidla

Po více než dvaceti letech končí svou službu dvě servisní vozidla DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a.s. – AVIA A31 a PEUGEOT BOXER. Nahradila je lehká užitková vozidla MAN TGE 3.140. „K výměně došlo na základě schváleného investičního plánu...

Zobrazit více ...
Praha letos v létě nabídne návštěvníkům města dvě nové dopravně-technické atrakce: historické tramvajové linky 42 a 43

Nejvyhledávanější turistické cíle v centru Prahy letos o letních prázdninách spojí dvě nové speciální historické tramvajové linky 42 a 43, které budou fungovat na principu hop-on, hop-off za jednotné celodenní jízdné 200 Kč.

Zobrazit více ...
Brněnskému dopravnímu podniku se podařilo získat retro autobus Karosa ŠM11

Dopravní podnik města Brna rozšířil svou sbírku retro vozidel o autobus Karosa ŠM11. Červeno-béžový fešák se mezi ostatních 14 retro vozů DPMB zařadí po několikaletém úsilí podniku.

Zobrazit více ...
DPP chystá speciální jízdy historickými tramvajemi u příležitosti zahájení provozu linky č. 19 a na zrekonstruované trati mezi Pankrácí a Nuslemi

Rekonstrukce tramvajové trati mezi Pankrácí a Nuslemi pokračuje dle harmonogramu a v pátek 4. června 2021 plánuje Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) obnovit tramvajový provoz v úseku Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác.

Zobrazit více ...
Tramvaj bez řidiče by mohla Plzní jet do roku 2027

Prvním městem v Česku, kde budou jezdit tramvaje bez řidičů, by se mohla stát Plzeň. Zástupci města včera podepsali s představiteli několika firem dohodu o spolupráci na tom, aby se v roce 2027 rozjela v Plzni autonomní veřejná doprava.

Zobrazit více ...
Prodloužit kupón na MHD je snadné, opomenutí může přinést komplikace

Do vozů budějovické MHD se s rozvolňováním protiepidemických opatření vrací cestující včetně seniorů, řada z nich si ale zapomíná prodloužit časovou předplatní jízdenku. To pak zjišťují až při přepravní kontrole ve voze. Osoby nad 65 let si přitom ...

Zobrazit více ...
Vary Virtual. Revoluční aplikace nahradí plastovou Karlovarskou kartu

S naprostou novinkou, která usnadní život nejen cestujícím v městské hromadné dopravě, ale i turistům, řidičům automobilů a dalším návštěvníkům krajského města přichází Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV). Jmenuje se jednoduše: Vary Virtual.

Zobrazit více ...
Jízdenky / vstupenky na zážitkovou turistiku v Praze

Dobrá zpráva pro fanoušky MHD. Pražský dopravní podnik začal na svém Fanshopu prodávat vstupenky/jízdenky na oblíbenou zážitkovou turistiku. Tak letos na jaře oslavila 10 let od svého zahájení, bohužel kvůli pandemii Covid 19 pouze on-line.

Zobrazit více ...
Jihlavský velký návrat

Na neděli 30. května pro jihlavský dopravní podnik společně s Městem Jihlava a Občanským sdružením za záchranu historických trolejbusů a autobusů, připravil akci "Velký návrat do MHD". Největším lákadlem je možnost projet se po Jihlavě v historických...

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...