Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Stanovisko SDP ČR k chystanému nařízení vlády o pracovní karanténě

Představitelé dopravních podniků vnímají pozitivně informace, že budou řidiči MHD zařazeni do krizové infrastruktury státu. Tím budou mít dopravní podniky v rukou nouzový nástroj v podobě tzv. pracovní karantény.

Zobrazit více ...
BUS SALON S VÁCLAVEM KOPTOU / MEZIMĚSTO VOLÁ! JAK SE VAŠEK ODVEZL ZELENOU SCANIÍ NA CYKLOVÝLET

Bus Salon už pomalu finišuje, ale čeká nás ještě několik dílů. Pojďte se podívat, jak se Vaškovi líbilo v meziměstské dopravě!

Zobrazit více ...
Změny v tarifech jízdného dopravních podniků v roce 2022

Stejně jako spousta dalších firem v nejrůznějších odvětvích i dopravní podniky se od začátku roku 2020 potýkají s nestandardní situací v souvislosti s celosvětovou pandemií a extrémními nárůsty cen energií. Jejich ztráty jdou souhrnně do miliard korun.

Zobrazit více ...
Skutečný návrat trolejbusů do Prahy: DPP dnes zahájil stavbu trolejbusové tratě Palmovka – Prosek a Letňany – Čakovice

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes v Letňanech zahájil výstavbu infrastruktury pro první regulérní trolejbusovou linku od roku 1954. Stavební práce na elektrifikaci autobusové linky č. 140 Palmovka – Miškovice zahrnují výstavbu více než 11 kilometrů

Zobrazit více ...
Sbírka historických a retro vozů DPMB se rozroste o další dva trolejbusy, opravy se dočká i vůz, který se podařilo získat zpět z Ukrajiny

Dopravní podnik města Brna rozšíří svou sbírku retro vozidel. Dva starší trolejbusy typu 22Tr a 14Tr zrenovuje do původní podoby. Postupně tak doplňuje svou unikátní sbírku, která mapuje historii brněnské městské hromadné dopravy.

Zobrazit více ...
Cestující DPO mohou vyjádřit svou spokojenost s jízdou v MHD skrze novou aplikaci. Ta zároveň pomáhá.

„Hvězdičkuj, pomůžeš!“. Pod tímto heslem spustil 1. ledna Dopravní podnik Ostrava (DPO) novou kampaň pro své cestující. Ti mohou přímo ve vozech dát svou zpětnou vazbu řidičům DPO v online aplikaci Hvězdičkuj.

Zobrazit více ...
Historické tramvajové linky v Praze loni využilo bezmála 40 tisíc cestujících, do provozu opět vyjedou na konci března

Návštěvníci Prahy se v loňském roce mohli svézt historickými tramvajemi na lince č. 41, od července pak poprvé také na okružních linkách č. 42 a 43. Za celou dobu provozu jich využilo celkem téměř 40 tisíc cestujících, ze dvou třetin je tvořili domácí...

Zobrazit více ...
Karlovy Vary nebudou zvyšovat jízdné v městské hromadné dopravě

Jízdné zůstane v krajském městě nezměněno, a to i přes enormní nárůsty cen energií a covidovou dobu, která pro dopravce znamená výrazný pokles tržeb. Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) zajišťuje mnoho oblastí souvisejících s hromadnou dopravou...

Zobrazit více ...
Dlužníci DPMB uhradili 168 tisíc korun. Zbývá jim poslední měsíc

Do konce „milostivého léta“ zbývá posledních 30 dní. K dnešnímu dni akci vyhlášenou státem u Dopravního podniku města Brna využilo 65 lidí. Tito dlužníci tak DPMB zaplatili celkem 168 tisíc korun.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...