Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Na Brněnské přehradě začíná 75. plavební sezóna

Na Brněnské přehradě bude opět veseleji, po zimní přestávce se na její hladinu vrátí lodě DPMB. Letošní sezóna je v pořadí 75., epidemiologická situace oslavám zatím nepřeje, přesto je podnik chystá. Spolu s Teplárnami by rád uspořádal Den čisté mobility

Zobrazit více ...
DPP a Akademie věd ČR otestují pražskou MHD na covid-19

– Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) a Fyzikální ústav Akademie věd ČR (AV ČR) se v těchto dnech dohodly na vzájemné spolupráci, jejímž výsledkem je testování pražské MHD na přítomnost viru SARS-CoV-2.

Zobrazit více ...
Nové velkokapacitní tramvaje pro Plzeň

PMDP vypisují výběrové řízení na dodávku velkokapacitních tramvají velikosti XXL. Až 42 metrů dlouhé tramvaje by měly být na linku 4 nasazovány od poloviny roku 2024. Zakázka je vypsána na celkem 24 tramvají v jednosměrné i obousměrné variantě.

Zobrazit více ...
Ústecké srdíčkové poselství zdravotníkům

Město Ústí nad Labem zaplaví srdíčka, která budou vylepená v autobusech a trolejbusech městské hromadné dopravy. Srdíčka jsou dílem žáků z ústeckých základních škol, které tímto způsobem posílají poděkování a podporu všem zdravotníkům.

Zobrazit více ...
DPP má nejmladší flotilu v novodobé historii s průměrným stářím vozidel 5,39 let

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) si v pátek od společnosti SOR Libchavy převzal poslední autobus SOR NB 12 s výrobním číslem 1000, který je současně posledním dodaným vozidlem typové řady SOR NB.

Zobrazit více ...
V Plzni končí po 24 letech provoz Aster

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) dnes naposledy do provozu vypravily tramvaje typu LTM 10.08, známé pod názvem ASTRA. Jedna z tramvají v Plzni zůstane a zařadí se do flotily historických vozů.

Zobrazit více ...
DSZO omlazuje autobusový vozový park

Otrokovice nakupuje v roce 2021 osm nových dvanáct metrů dlouhých autobusů, aby jimi nahradila stejný počet nejstarších vozidel. První tři autobusy typu URBANWAY 12 M od výrobce Iveco Bus již obsluhují linky s cestujícími.

Zobrazit více ...
Ve Zlíně dopadlo testování na výbornou

Dopravní společnost Zlín - Otrokovice má za sebou první týden povinného testování zaměstnanců na covid-19. Antigenní testy neodhalily v tomto prvním kole žádného pozitivního.

Zobrazit více ...
Plzeňské městské dopravní podniky daly včerejším černým pasažérům druhou šanci

V pondělí 15. března vyšly Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) již poněkolikáté vstříc černým pasažérům.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...