Drahobejlova 6/2215,

190 00 Praha 9

+420 266 313 975
sdp-cr@sdp-cr.cz

Aktuality

Karlovarský dopravní podnik by mohl zajišťovat obslužnost v celém Karlovarském kraji

Ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary Lukáš Siřínek podepsal memorandum o vzájemné spolupráci s primátorkou Karlových Varů a hejtmanem Karlovarského kraje. Memorandum se týká budoucího zajištění dopravní obslužnosti na území Karlovarského kraje.

Zobrazit více ...
V Ústí nad Labem projede Tichý trolejbus

Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. ve spolupráci s ústeckou pobočkou Tichého světa, o.p.s. v rámci Deafemberu – měsíce osob se sluchovým postižením, Vás zve na akci Tichý trolejbus.

Zobrazit více ...
Novou stanici metra Depo Zličín navrhne ateliér Petr Stolín Architekt

Vítězem architektonické soutěže na podobu připravované 62. stanice pražského metra Depo Zličín se stal ateliér Petr Stolín Architekt. Poprvé v porevolučním období o podobě stanice metra rozhodla architektonická soutěž.

Zobrazit více ...
V ostravské MHD budou řídit šoféři z Ukrajiny. Nastupují první tři řidiči autobusů

Yurii Blynstov do Česka uprchl z Ukrajiny před válkou. Má řidičský průkaz skupiny D a v Česku získal průkaz profesní způsobilosti. I díky tomu mohl ihned po složení zkoušek nastoupit od srpna jako řidič autobusu Dopravního podniku Ostrava.

Zobrazit více ...
Ve Zlíně projedou 14. srpna poslední prázdninové nostalgické jízdy MHD

Je před námi poslední ze čtyř vybraných prázdninových nedělí, kdy Dopravní společnost Zlín – Otrokovice nasazuje na linky s cestujícími svá historická vozidla MHD. Letos má tuto výsadu ve Zlíně trolejbusová linka 9 a autobusová linka 33.

Zobrazit více ...
Jihlavské zastávky Chlumova se proměňují v moderní dopravní terminál

Terminál získá kromě osvětleného bezbariérového přechodu pro chodce také ostrůvek, širší chodníky nebo nové zastávkové přístřešky.

Zobrazit více ...
Modernizace na ul. Opavská intenzivně pokračuje. V Porubě vzniká nejdelší úsek nejmodernější tratě v Ostravě

Téměř nepřetržité práce, včetně víkendů, i přízeň počasí umožňují naplnit cíl dokončit rozsáhlou modernizaci na ul. Opavská v Ostravě-Porubě co nejrychleji. Dopravní podnik Ostrava v místě buduje tišší a zatravněnou tramvajovou trať.

Zobrazit více ...
Nejstarší loď dopravního podniku se vrací na hladinu Prýglu

Loď Brno se po nucené přestávce znovu vrací na hladinu Brněnské přehrady. V uplynulých měsících prošla kompletní rekonstrukcí elektroinstalace.

Zobrazit více ...
Lanovku Podbaba – Troja – Bohnice navrhnou architekti londýnského studia William Mattews Associates

Vítězem jednofázové mezinárodní architektonické soutěže na podobu tří stanic a pěti podpěr plánované lanové dráhy se stalo londýnské studio, které stojí také za návrhy londýnské lanovky (London Cable Cable Car), nebo modernizace nádraží London Bridge.

Zobrazit více ...

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv...