11. března 2017
Aktuality

Pozvánka na konferenci "Smart City v praxi II"

Konference Smart city v praxi II pokřtí první českou publikaci o chytrých městech od spolupracovníka SDP ČR

 

Srdečně Vás zveme na konferenci „Smart city v praxi II“ s podtitulem „Co nabízí inteligentní město občanům a průmyslu“ doprovodný program veletrhu AMPER 2017 21. března 2017 od 9:00 hodin Výstaviště Brno, pavilon P, sál P4, 2. Patro. Konference se koná pod záštitou ministryně pro místní rozvoj České republiky Ing. Karly Šlechtové a Sdružení dopravních podniků ČR. Účast na konferenci je bezplatná, pouze je třeba se zaregistrovat na e-mailu info@proelektrotechniky.cz.

 

Na konferenci budou prezentovány zajímavé zkušenosti z oblasti inteligentních měst a možnosti financování investičních projektů, jimiž se politický koncept inteligentního města naplňuje prakticky, a také zde budou ukázány příklady konkrétních technologií. Tato konference je zaměřena především na ty zástupce měst a obcí a veřejných organizací, kteří se budou rozhodovat o volbě konkrétních řešení od konkrétního dodavatele pro definování a naplňování investičních projektů, jimiž je koncept smart city v daném městě realizován. Pro dopravní podniky bude atraktivní zejména prezentace finančního sektoru v souvislosti s elektronickými jízdenkovými systémy a jejich propojením s dalšími prvky chytrých měst, například inteligentními parkovacími systémy

 

Na konferenci jsou také zváni zástupci průmyslu, učitelé a studenti a redaktoři odborných i všeobecných médií.

 

Odborným garantem a zároveň moderátorem již druhého ročníku konference je spolupracovník SDP ČR a odborník na oblast smart city, Ing. Jakub Slavík, MBA, který ve své prezentaci vysvětlí pojem smart city a ukáže na praktických příkladech rozdíl mezi živelným a systémovým přístupem k pořizování moderních technologií.

 

Generálním partnerem konference je ČD-Telematika, hlavními partnery jsou VARS Brno, ČSOB a TECO, partnery  Iot.water, ČEZ ESCO, Nissan, Neogenia, Enerfis,  Gordic a HDL Automation. Na konferenci vystoupí také Ing. Jan Sobotka, starosta města Vrchlabí, který představí Smart region Vrchlabí, a Mgr. František Kubeš, zástupce Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

 

Další podrobnosti a aktuální program konference naleznete na http://www.smartcityvpraxi.cz/konference5.php .

 

Součástí konference bude také křest knihy „Smart city v praxi“, jejímž autorem je Jakub Slavík a kterou vydává vydavatelství Profi Press. Tato kniha, jejímž partnerem je nadnárodní energetická společnost E.ON, je první publikací českého autora zaměřenou na koncept smart city. Kniha věnuje mj. obsáhlou kapitolu představení a zhodnocení moderních technologií pro městskou dopravu – autobusů s „alternativními“ pohony, parciálním trolejbusů, automatických městských rychlodráh i automatických elektrických minibusů (autonomních vozidel). Další informace o této publikaci lze nalézt ve zprávě ČTK: http://www.protext.cz/zprava.php?id=26560

 

Křest publikace pro veřejnost proběhne přibližně v 11 hodin a lze se jej účastnit nezávisle na konferenci, pouze je z organizačních důvodů třeba Vaši účast na křtu ohlásit organizátorům konference obdobně jako při registraci účastníka.

 

 

Partneři: BUSportal CS_Dopravak proelektrotechniky.cz