čtvrtek 27. srpna 2020
Aktuality

Hromadná doprava v Brně se vrací k běžným jízdním řádům, na nutnost nošení roušek upozorní nové nálepky

batman

Brno, 26. srpna 2020

Od 1. září 2020 dojde v Brně k obnovení provozu všech linek dle běžných jízdních řádů pro pracovní dny. Dopravní podnik města Brna po dohodě s vedením města nemusel přistoupit k razantnímu omezování spojů. Přepravní výkony se po dohodě sníží o pouhá tři procenta. Cestování vozy MHD bude od září možné pouze se zakrytými ústy a nosem, na tuto povinnost budou upozorňovat speciální nálepky.

 

„I přes ztráty, které nejen dopravní podnik, ale i město Brno během koronavirové pandemie utrpěly, pokládáme za prioritu udržení fungující městské hromadné dopravy v Brně. Z toho důvodu nechceme výrazně omezovat finanční prostředky, které jsou pro provoz hromadné dopravy nutné a které na ni vynakládáme,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

 

„Město vyšlo obyvatelům Brna vstříc a oproti původním obavám, že budeme muset přepravní výkony snižovat třeba i o desítky procent, jsme dospěli k velmi dobrému řešení. Tříprocentní pokles našich služeb je ve výsledku spíše pouhou optimalizací dosavadního systému a cestující jej pocítí minimálně.  Projeví se například na vybraných linkách drobnou změnou intervalu v dopoledních hodinách, kdy bývají méně využívané.  Zároveň ale obnovujeme provoz některých linek, které byly během koronavirové pandemie zrušeny nebo omezeny,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

 

Od 1. září také platí povinnost ve vozech MHD cestovat s rouškou nebo jinou ochranou úst a nosu. Dopravní podnik města Brna proto vozy zvenku vybaví speciálními nálepkami, které na toto nařízení upozorňují. Ve vozech pak cestující najdou na držadlech alternativu s postavami, jejichž tvář také bývá zahalena, a přesto jsou vnímány jako hrdinové. „Jedná se o nadsázku, připodobnění k našim cestujícím, kteří toto omezení musí akceptovat a my jim za to děkujeme. Pevně věřím, že se i přesto lidé po koronavirové krizi do našich vozů vrátí,“ dodal Havránek. Nálepkami podnik opatří všech svých 780 vozů.

 

 

   

Partneři: BUSportal CS_Dopravak proelektrotechniky.cz