středa 6. března 2019
Aktuality

Dopravní podnik podporuje běh pro mostecký hospic

MOST, LITVÍNOV (5. 3. 2019) – S iniciativou „Běžím pro Hospic v Mostě“ přišel mostecký gynekolog a nyní také řidič autobusu DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a.s., MUDr. Milan Koller. Myšlenka spočívá v tom, že si zájemci pořídí speciální dres a běhají závody. „Za každého, kterého necháte za sebou, věnujte 1 korunu pro mostecký Hospic. Vloni jsem běhal sám, letos doufám, že nás budou desítky a příští rok už možná stovky,“ řekl Milan Koller.
Aktivitu MUDr. Milana Kollera podporuje i DOPRAVNÍ PODNIK měst Mostu a Litvínova, a.s. „Pan doktor u nás ve volném čase řídí autobus městské hromadné dopravy. Jeho nápad s podporou mosteckého Hospicu je opravdu unikátní a líbí se mi,“ řekl Daniel Dunovský, ředitel DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a.s.
Podobně se myšlenka zalíbila i náměstkyni mosteckého primátora Markétě Staré. „Aktivní senioři z Domova pro seniory v ulici J. Wolkera se opět zapojili do akce Jedeme v tom společně. Smyslem celého projektu je motivovat seniory k pohybu, pocítit sebedůvěru a prožít úspěch. Cením si nadšení seniorů, s nímž se pouštějí do každé akce. Letos urazí na svých posilovacích strojích vzdálenost 2 tisíce kilometrů až do Rabacu. Obě akce jsme propojili a za každý ujetý kilometr za naše seniory vložíme 1 Kč pro mostecký hospic,“ vysvětlila Markéta Stará.

Partneři: BUSportal CS_Dopravak proelektrotechniky.cz